26. 9. 2020 Daniel Ryl

Sparta jede v neděli do Mladé Boleslavi

I přes odklad domácího utkání proti Vítkovicím nemusí sparťanští fanoušci zoufat, protože v neděli 26. září hrajeme od 17:20 hodin na ledě Mladé Boleslavi! Utkání bude předehrávkou 26. kola, kterou můžete sledovat v přímém přenosu ČT sport.

Sledujte všechny zápasy Sparty na HokejkaTV!

Pokud nemáte přístup k vysílání České televize, můžete využít přímé přenosy na HokejkaTV. Ty jsou navíc kvůli novým opatřením vlády a omezenému počtu diváků na stadionech volně přístupné všem sparťanským permanentkářům. V průběhu posledních dvou dnů dorazil všem permanentkářům do mailu návod, jak se zadarmo přihlásit ke sledování HokejkaTV. Více informací čtěte ZDE>>>.

Mladá Boleslav posílila, ale zvítězila jen doma

Středočeši před novou sezonou výrazně obměnili kádr. Z mužstva odešli zkušení útočníci Jakub Klepiš, Lukáš Kašpaer, Žiga Jeglič nebo útočník Pavol Skalický. Do klubu naopak přišel kladenský patriot a bojovník Jakub Strnad, zahraniční útočníci Brandon Alderson s Joonou Jääskeläinenem i brankář Marek Schwarz.

Bruslaři v generálce na extraligu padli právě s naším týmem 0:1 po prodloužení, načež prohráli také v prvním utkání na ledě Karlových Varů 2:3. Následovala pohodová výhra 5:2 proti Českým Budějovicím, zatímco na ledě Plzně skórovali Středočeši jen dvakrát, což bylo proti pěti trefám soupeře málo.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU MLADÉ BOLESLAVI:

PŘÍCHODY ODCHODY
Brandon Alderson (Ú, HK Dukla Trenčín) Lukáš Pabiška (Ú, HC Benátky nad Jizerou)
Joona Jääskeläinen (Ú, HC Banská Bystrica) Justin Peters (B, Bílí Tygři Liberec)
Jakub Kotala (Ú, AZ Havířov) Žiga Jeglič (Ú, Fischtown Pinguins/DEL)
Marek Schwarz (B, Bílí Tygři Liberec) Pavol Skalický (Ú, Lukko Rauma/FIN)
Jakub Strnad (Ú, Rytíři Kladno) Radim Zohorna (Ú, Pittsburgh Penguins)
Petr Šidlík (O, HC Vítkovice Ridera) Jakub Klepiš (Ú, HC Kometa Brno)

Lukáš Kašpar (Ú, Anglet/FRA)

Jiří Kurka (O, bez angažmá)

František Hrdinka (O, LHK Jestřábi Prostějov)

Číslo utkání:

6

Sparta dokázala vyhrát proti Mladé Boleslavi už šest extraligových utkání v řadě! Naposledy se Středočeši radovali v listopadu 2018, kdy sparťané na domácí půdě prohráli 3:5.