11. 9. 2007 Vojtěch Gibiš

Sivek vstřelil dvě branky, radost si udělá labradorem

Vcelku vydařenou přípravu má za sebou sparťanský forvard Michal Sivek. Šestadvacetiletý hráč nastoupil k osmi přípravným zápasům, v kterých nastřílel čtyři branky a jednou nahrával. Dva góly si Sivek schoval na poslední zápas, ve kterém se Holešovičtí střetli s jedním z favoritů první ligy - Mladou Boleslaví.
Michale, vypadá to, že jste si formu načasoval výborně. Poslední příprava před extraligou - dvě branky...
No, já si hlavně myslím, že jsem dal pořádně jen jednoho góla. Ten druhý byl takový divný. Byl jsem v jednom souboji a letící puk mě nějak tečnul a ode mě zapadl do branky. Alespoň tak mi to popisovali spoluhráči. Nemohu si však stěžovat, gól platil. (úsměv) Hlavní byla výhra, navíc s nulou vzadu. Teď aby to stejně fungovalo i v pátek...

V přípravě jste nasbíral pět bodů, takže musíte být spokojený, ne?
Ono je skoro jedno, jak člověk v přípravě hraje. Důležité je, jak nám to půjde v extralize. Každopádně jsem v přípravě těžil ze spolupráce s Néťou, hrajeme spolu už tři roky. Fungujeme nám to spolu, tak doufám, že nějaké góly přidáme i v lize.

Už tušíte, s kým si v pátek v útoku zahrajete?
Asi to bude stejné jako proti Mladé Boleslavi - tedy s Tomášem Netíkem a Petrem Nedvědem. Ale je jedno jestli budeme hrát s Méďou, nebo s Melim (Tibor Melichárek). Jsme dost staří na to, abychom se přizpůsobili. Hrát s Petrem Nedvědem pro mě byla velká čest, navíc jsme dali dva góly. Takže si myslím, že bychom mohli naskočit s Petrem. Trenéři zřejmě chtějí rozvrhnout síly do všech útoků.

V posledních dvou zápasech jste neinkasovali, sami jste vstřelili pět branek. Zaměřili jste se na pečlivou defenzívu?
S mužstvy, jako byla dvacítka, či Mladá Boleslav, je důležité hrát vzadu na nulu. Tihle kluci cítí za stavu 0:0 pořád šanci na výhru. Proto jsme se na obranu snažili zaměřit, snažili jsme se co nejvíce pomoci Dubískovi, je to náš klíčový hráč. V posledních dvou zápasech nepustil gól, tak mu to snad pomůže do začátku ligy. Předtím jsme totiž odehráli několik nepodařených zápasů, v kterých jsme dostali dost branek.

Tomáš Duba v létě dlouho doléčoval operované rameno. Nenaháněl vám hrůzu fakt, že byste mohli jít do soutěže s nerozchytaným brankářem?
Dubís pořád říkal, že bude připraven, takže jsme byli v klidu. Tomáš je jedním z nejlepších gólmanů v lize a já jen doufám, že naváže na své loňské úspěchy. Zatím to vypadá, že je ve skvělé formě.

Co jste říkal na výkon Mladé Boleslavi, jednoho ze spolufavoritů první ligy?
Hráli výborně do té doby, než dostali první branku. Pak trošku odpadli, ale možná to bylo tím, že jim nehráli některé opory, jako je Ríša Král či Martin Výborný. Myslím si, že v lize budou ještě lepší, Šindelář je dobrý gólman, proti nám zachytal skvěle. Mladá Boleslav hraje takový urputný hokej, s kterým by špatně nehráli ani extraligu.

Patnáctý ročník samostatné české ligy otevře své brány už tento pátek. Jak se na něj těšíte?
Moc. Přípravné zápasy jsou takové chození kolem horké kaše. Nemůžu se dočkat, až zas ten extraligový kolotoč vypukne. Na Spartu budou opět všichni nažhavení, budou na nás chodit plné stadiony.

V posledním týdnu už většina týmů nebude hrát přípravné zápasy. Je těch pár dní před ligou třeba poslední šance na odreagování s kamarády u piva?
Máme nějaké akce se sponzory a tiskovku. Alkohol pro nás už ale nepřipadá v úvahu, všichni víme za čím jdeme.

A jak vy osobně strávíte poslední dny před extraligou?
Zajdu asi s přítelkyní do kina, chodíme tam dost často. Ve středu pak vyrazím do Jihlavy, usmyslel jsem si, že si koupím labradora. Takže pak už si asi budu posledních pár chvil volna užívat doma.

To bude váš první pes?
První od té doby co bydlím sám s přítelkyní.

Takže taková příprava na dítě?
Už to tak vypadá. (smích)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým