14. 11. 2007 Vojtěch Gibiš

Sivek vstřelil dvě branky, po vyloučení ale nedohrál

Zajímavý zápas po reprezentační pauze prožil Michal Sivek. V rozmezí šest minut ve druhé třetině vstřelil dvě branky. Ve třetí dvacetiminutovce se však dostal do kontaktu s kladenským Alešem Pavlasem, což rozhodčí Homola ocenil nejprve dvěma minutami, pak ještě desítkou a trestem do konce utkání.
Sparťané nevstoupili do utkání dobře, očekávaný počáteční tlak nepřišel. Také trenér Marian Jelínek na pozápasové tiskové konfrenci ironicky poznamenal, že mu připadlo, že sparťané darovali krev dnes před zápasem. „Byl to opravdu hodně špatný start. Možná to bylo tím, že byla hodně dlouhá pauza. Mysleli jsme, jak na Kladno vlétneme, ale tak to nebylo. Měli sílu, vypadali jak jiné mužtsvo. Na nás hrají vždy dobře, body získávají hlavně proti Spartě. Byli prostě lepší, zasloužili si vyhrát,“ přiznal forvard mistrovského týmu.

Po první dvacetiminutovce svítil na tabuli skóre stav 0:0, když se prakticky ani jedna strana nedostala do šance. Ve druhém dějství otevřel skóre právě Sivek, který po Langhammerově vyhraném buly překonal Orcta bekhendem. O šest minut později zas trefil odkrytou brankou po nahrávce stejného hráče. Ze dvou gólů moc velkou radost neměl. „Kdybychom vyhráli, bylo by to jiné, takhle není moc důvod slavit,“ poznamenal sparťanský odchovanec. Sivek strávil reprezentační přestávku v lázních. Vypadá to, že léčivé prameny na něj měly povzbuzující účinek. „Jenže jsem nebyl v Mariánkách, ale v Třeboni. Takže jsem nic nepil. Každopádně mi to pomohlo, odpočinul jsem si,“ usmival se útočník se zkušenostmi z NHL.¨

Říká se, že na všem špatném se dá najít něco dobrého. Sivka aspoň těšilo, že Sparta vstřelila tři branky, v posledních utkáních totiž měla problémy s koncovkou. „Hlavním naším problém bylo, že jsme dostali smolné góly. Šteflík jinak chytal dobře. Kladno nemělo ani pořádné šance,“ poznamenal Sivek. Exvsetínský gólman se poprvé představil ve sparťanské brance od začátku, zastoupil z reprezentace unaveného Dubu. „Ani jsme nepociťovali žádnou větší nervozitu. Jak jsem už říkal, dostali jsme smolné branky. Ten negól ze třetí třetiny nás dostal do kolen. To se nesmí stávat, kdybychom takhle hráli proti někomu lepšímu, tak bychom dostali bůra.“

Pro syna sparťanského prezidenta skončilo utkání předčasně, ve dvaapadesáté minutě putoval do šatny. Sivek před brankou upadl po zákroku Aleše Pavlase. Hrálo se dále, a když kladenský zadák odjížděl na střídačku tak zas upadl po doteku se Sivkem. Sudí Homola se chystal Sivka vyloučit. Poté, co k němu sparťanský forvard dojel, jej dokonce poslal do kabin s trestem 2 + 10 + do konce utkání. „Vzájemně jsme se nejdříve srazili, pak mi pan rozhodčí písknul faul a už to jelo. Rád bych se k tomu více vyjádřil, ale v den zápasu nemůžu.“ A co Sivek řekl sudímu Homolovi? „Jen jsem se ho optal, zda to viděl. On mi odpověděl, že ano. A s tím jsem nesouhlasil. To je celé,“ vysvětlil trojnásobný mistr se Spartou.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým