12. 1. 2014 Jiří Liebreich

Simon: Nejdůležitější je udržet koncentraci

Souboj Sparty se Zlínem skončil těsnou výhrou Holešovických v poměru 2:1. Pražané vedli po první třetině už 2:0, to protože se trefili Kumstát s Přibylem. Zlínští ale hráčům s "S" na prsou zápas neulehčili a dlouho se rvali o body. Na úspěšném sparťanském tažení proti týmu PSG se podílel i DOMINIK SIMON: "Museli jsme si dávat pozor především na soupeřovy protiútoky."

Zlín jste dokázali porazit těsně 2:1, s čím jste proti soupeři nastoupili?
Věděli jsme, že hrají ze zabezpečené obrany a že nesmíme zbytečně bláznit. Museli jsme si dávat pozor na jejich protiútoky, což se nám tak z padesáti procent dařilo. Občas jsme si je ale nepohlídali a jeli na nás. Naštěstí ale chytal Pepis super, proto dali jen jeden gól.

Dominik Simon

Změnil podle vás Zlín svůj styl hry v aktuální sezoně? Tentokrát jste vyhráli „jen“ 2:1, šancí bylo ale na obou stranách dost, venku skončil zápas 6:5. Jsou zápasy proti Zlínu otevřenější než bývaly?
Máte pravdu, je to o něco otevřenější. Na druhou stranu my dobře víme, že hrají dozadu dobře. Hrají na protiútoky, toho se bojíme. Snažíme se toho vyvarovat, povedlo se nám moc gólů nedostat.

Doma vás Zlín porazil, tentokrát to také nebyl snadný zápas. Čím to, že patří právě tento soupeř k těm, co se stabilně drží mezi nejlepšími?
Je to pravda, drží si svou kvalitu každou sezonu. Nemají větší výpadky. Loni to ukázali v play off, kdy málem porazili mistrovskou Plzeň a málem vyhráli titul. Vždy je to nepříjemný soupeř.

Jak se hraje vám osobně proti Zlínu? Ve druhé třetině jste měl jednu velkou šanci, když jste byl sám před Kašíkem…
Tentokrát se mi hrálo docela v pohodě, šance tam byly, byly to dvě gólovky. Ty jsem teda bohužel neproměnil. Mrzí mě to, i kvůli mým spoluhráčům. Dnes jsem nehrál špatně, chyběl tomu jen ten gól.

Zlín vás dostal v posledních deseti minutách utkání pod solidní tlak, čím vás přehrál?
Soupeře dostaly do hry naše zbytečné fauly. Jejich přesilovky nejsou špatné, pálili to tam ze všech pozic. Z toho pramenily ty šance, i když nevím, jestli to vždy fauly skutečně byly.

4/10
Úspěšnost Dominika Simona na buly

Je v takovémto utkání složitější udržet koncentraci, když rozhoduje každá branka?
Je to často složité, protože je to ta nejdůležitější věc – udržet koncentraci. Hrát celý zápas stejně, i když vedete jen o jeden gól. Určitě to není snadné, dnes se nám to ale povedlo a proto jsme vyhráli.

Co říkal trenér potom, co jste po 12 sekundách hry ve třetí třetině inkasovali branku na 2:1?
Ať hrajeme pořád stejně, tedy ze zabezpečené obrany. Museli jsme si dávat pozor na soupeřovy nebezpečné protiútoky, neztrácet tolik puků a pohlídat si výsledek.

Šancí jste měli mnoho, puk se do branky Zlína ale podařilo vsítit „jen“ dvakrát. Čím to?
Myslím si, že na tom měl velký podíl brankář Zlína Kašík. My jsme ale také mnoho šancí nevyužili tak, jak bychom měli. Občas nám scházel větší klid a kvalita v koncovce. Mně tedy určitě. (smích)