19. 3. 2023 Petr Pavlík

Safin: Mamince se zdálo, že dám první gól

Útočník OSTAP SAFIN odšpuntoval sparťanský SHOWTIME v prvním čtvrtfinálovém utkání svou gólovou trefou v první třetině, kdy poslal náš celek do vedení. I díky jeho trefě a skvělému výkonu celé čtvrté lajny jsme nakonec zvítězili 3:2. „Maminka se vzbudila s tím, že se jí zdálo, že dám první gól, uvidíme, s čím přijde dál,“ usmíval se úspěšný střelec.

Co bylo klíčové pro první čtvrtfinálovou výhru?
Určitě naše tři góly, díky kterým jsme se dostali do vedení. Pak jsem ale udělal ve třetí třetině docela hloupý faul a bylo to ještě drama. Tohle se nám rozhodně nesmí stávat. I díky Kubovi Kovářovi jsme dotáhli zápas do vítězného konce.

Je varovným signálem výpadek ve třetí části?
Možná jsme trochu polevili. Navíc nás shodily naše zbytečné fauly. Takové zákroky prostě nemůžeme dělat. Třeba ten můj na hlavu byl úplně zbytečný. Příště musíme být daleko více disciplinovanější.

Utkání rozhodla vaše čtvrtá lajna, je to do dalších zápasů psychická vzpruha?
Jo, je to super. Jako čtvrtá lajna jsme hráli výborně. Góly byly už jenom bonus. Na ledě jsme od toho, abychom poctivě plnili defenzivní úkoly. Teď jsme udělali rozdíl i ve výsledku. Musíme pokračovat v našich výkonech. Být dobří v defenzivě, pomáhat obráncům i gólmanovi. To je klíčové, abychom byli platní pro tým.

Oba týmy hrály nadoraz, bylo vidět, že jde do tuhého. Jaká bude série s Třincem?
Playoff je úplně jiný hokej oproti základní části. Všichni makají naplno, je to taková hra o jedné chybě. My jsme jich udělali méně, do dalších zápasů se jich musíme vyvarovat. Skóre 3:0 bylo z naší strany super, pak jsme si výsledek trošku pokazili. Čeká nás náročná série, musíme být stoprocentně připravení. Věřím, že se nám bude dařit.

Jaká byla příprava, když jsme oproti Třinci měli delší volno?
Věřím, že dobrá. Pořádně jsme trénovali. Vůbec jsme nepolevili, dělali jsme maximum, abychom byli připravení. Myslím si, že se to povedlo. Máme první výhru, což je rozhodně super.

SESTŘIH 1. ČTVRTFINÁLE:

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu