15. 2. 2015 Miroslav Grossmann

Rolinek: Zápas se Zlínem byl ponaučením

V utkání proti Zlínu vstřelil dva góly. A doufal, že ten druhý ze 49. minuty by mohl být vítězný. Nestalo se. Gólová přestřelka na Spartě pokračovala a domácí nakonec museli přijmout výhru 7:6 po prodloužení. „Zavinili jsme si to sami. Některé naše fauly byly hloupé,“ glosoval utkání TOMÁŠ ROLINEK.

Třinácti góly v jednom zápase sparťané vyrovnali říjnový duel, ve kterém porazili Vítkovice. Také 7:6, ale v základní hrací době. „Dnes to bylo dětské utkání, takže děti a rodiče si ho užili. Ale pro nás to bylo až moc bláznivé,“ přiznal sparťanský kapitán. „Měli jsme z toho vlasy nahoře.“

Sparta v zápase vedla 3:0, 5:3. Soupeř měl však ještě dost času srovnat a trpělivost se mu vyplatila. „Chtěli jsme udělat tři body a jsou jen dva. Můžeme si z toho vzít velké ponaučení. Byla tam spousta chyb a z naší strany spousta vyloučených,“ litoval Rolinek.

Tomáš Rolinek

Možná domácím uškodil jeden moment víc, než kterýkoli jiný. Poté, co Holešovičtí zvýšili ve druhé třetině v ponechané výhodě na 4:1, očekávali, že budou hrát přesilovku. Zdálo se totiž, že na ledě došlo hned ke dvěma faulům Zlínských. Ale pokračovalo se v plném počtu hráčů na ledě a hosté se nadechli k náporu.

„Rozhodčí nám to zdůvodnili tak, že nebyl žádný faul na Petra Kumstáta. Sice jsme ho reklamovali, ale oni to takto posoudili,“ vysvětlil po utkání kapitán. „A pak se začaly dít věci. Soupeř z přesilovek srovnal.“

Přesto podle Rolinka tento moment nebyl zásadní příčinou sparťanského uvadnutí. „Zavinili jsme si to sami. Některé fauly byly hloupé a byla tam nedisciplinovanost z naší strany. Každý z nás si musí v hlavě srovnat, že některé faly se dělat nesmí. Dnes se vše píská. Je to o pohybu, abyste soupeře vybruslil a nesahal na něj hokejkou nebo rukama. Byla to naše chyba.“

Dva body pro Spartu nakonec nejsou až tak mizerný zisk. Stále s Kometou bojuje o třetí místo v tabulce a momentálně ztrácí bod. „Jsme na výsledek naštvaní. Ale když si člověk uvědomí, že soupeř srovnal a nakonec jsme vydolovali dva body, je to dobrý. Takový těžký zápas, kdy soupeř dá čtyři góly z přesilovky a má spoustu dalších přesilovek, je za dva body super,“ uzavřel Tomáš Rolinek.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila