3. 1. 2014 Jiří Liebreich, Simona Fischmeisterová

Rolinek: Takové zápasy nás čekají v play off

První venkovní střet s Kometou Brno prohráli sparťané 1:2. Ten druhý ale zvládli na výbornou a z Brna si odvezli tři body za vítězství 4:2. Dvěma góly se pod triumf na půdě Komety postaral i kapitán Sparty TOMÁŠ ROLINEK: "Je dobře, že jsme odehráli takhle těžký zápas, takové budou v play-off."

První zápas v Brně Sparta prohrála 1:2, ten druhý ale suverénně ovládla a odváží si tři body. „Myslím si, že jsme si šli poctivým výkonem za třemi body. Brankář nám zachytal, to je základ. Přijeli jsme sem s tím, že si bod, dva či tři odvezeme, a to se povedlo,“ kvituje Rolinek.

Tomáš Rolinek

Právě kapitán Rolinek dovedl Spartu k vítězství, trefil se hned dvakrát: „Můj druhý gól byl hodně jednoduchý, puk tam zůstal ležet v brankovišti. Bylo to po střele Petra Tona. První gól nebyl tolik o šikovnosti, ale když se motáte před bránou, kde cloníte brankáři, tak mu vypadávají kotouče. V první pětce je to taková moje role, i v přesilovce se tam často motám. Kluci vymýšlí akce a občas se stane, že i já dorazím takovýhle kotouč.“

Ačkoliv sehráli Pražané řadu oslabení, zápas zvládli. Ubránili i dvouminutové oslabení tří proti pěti. „Začátek zápasu byl velmi těžký. Měli jsme sice síly, ale zase se potvrdilo, že děláme hodně faulů, hráli jsme hodně v oslabení. Ubránili jsme dlouhé oslabení ve třech, ale i další ve druhé třetině. Byly tam z naší strany zbytečné fauly, na jejich odstranění se musíme zaměřit,“ hodnotí Rolinek.

Podíl kapitána Rolinka na vstřelených gólech Sparty

Sparťané jsou s pohodlným náskokem na druhý Hradec na čele ligové tabulky, podcenit další utkání ale nehodlají. „Je to klišé, myslím si ale, že je každý zápas těžký, na každý se musíte psychicky připravit. Nesmíte podcenit soupeře, nebo že když máme náskok, tak že můžeme polevit. My chceme vyhrát každý zápas, soustředíme se na to, abychom nepolevili,“ burcuje Rolinek.

A kapitán týmu z hlavního města pokračuje: „Je dobře, že jsme odehráli takhle těžký zápas, takové budou v play-off. Soupeř hraje zarputile před skvělou atmosférou, podobné zápasy jsou pro nás lepší, než zápasy, ve kterých vyhrajeme 5:0. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:2, řekli jsme si, že soupeři nic nedovolíme, což se povedlo. Odvážíme si tři body.“