1. 12. 2013 Jiří Liebreich

Rolinek: Štěstí, že jsme zvládli power play

Sparťané vedli v Pardubicích už 4:0, domácí tým se ale poté řádně probudil. Holešovičtí nakonec museli zvládnout závěrečnou power play domácích, i to se ale Pražanům podařilo. O speciální klání se jistě jednalo i pro kapitána Sparty TOMÁŠE ROLINKA, který zde dříve působil. "Přemotivovaný jsem tentokrát nebyl, dnes to bylo hlavně o hlavě," přibližuje vlastní zážitek.

Dostali jste se do vedení 4:0, závěr byl ale pořádně nervózní…
Po zkušenostech z minulého zápasu, kdy jsme přestali hrát a ztratili jsme vedení a vítězství ve Zlíně, jsme to možná měli v hlavách. Od půlky zápasu byly Pardubice lepší, přehrávaly nás. Hra se změnila hlavně kvůli tomu, že začal soupeř lépe bruslit. Dobře nás napadali, s tím jsme měli velké problémy.

Ulevilo se vám hodně, když jste zvládli závěrečnou power play Pardubic?
Příliš jsme to nezvládli, měli tam jednu větší šanci. V power play mohli dát gól, srovnat, naštěstí neuspěli.

Tomáš Rolinek

Jaký to byl zápas pro vás osobně? V Pardubicích se jistě nejedná o běžné utkání…
(Důrazný výdech) Těžkej, hodně těžkej. Musím říct, že jsem byl myšlenkami jinde. Hraji za jiný tým, snažím se, aby Sparta vyhrávala. Je pravda, že jsem měl strach z toho, abych nebyl přemotivovaný. První zápas proti Pardubicím v Praze jsem totiž byl, nechtěl jsem, aby se to opakovalo. Dnes to bylo hlavně o hlavě.

Při vaší vstřelené brance jste se neradoval, bylo to z úcty k domácímu publiku?
Vždy jsem chválil pardubické diváky. Nechtěl jsem je provokovat, nějaká výrazná gesta jsem určitě dělat nechtěl. Gól mi tam padl, vedli jsme 2:0.

Všiml jste si toho, že diváci vyvolávali vaše jméno?
Ano, já si toho moc vážím. Je to jiné, když přijedete s jiným týmem, za vyvolávání mého jména jsem určitě rád.

V závěru mohli domácí srovnat, v kritické situaci ale Spartu zachránil obránce Gřegořek. Bude pro něj následovat nějaká odměna?
To zase ne, to bychom se museli odměnit všichni, což by zase tak špatné nebylo (smích). Někdo udělá chybu, druhý ji za něj napraví. Po zápase si tu situaci rozebereme, proč k ní došlo.

Kvůli ceremoniálu, který byl věnovaný Dominiku Haškovi, se úvod utkání zpozdil, rozbruslovali jste se ve vedlejší hale. Jak tohle zápas ovlivnilo?
Bylo to dlouhé. Ani ne tak rozbruslení, jako spíš naše sezení v kabině. Myslím si, že ceremoniál měli skvěle zvládnutý. I když pro nás bylo těžké dostat se do zápasu, tak je jasné, že takovému velkému hráči se prostě ustoupí… My jsme rádi, že jsme ze střídačky viděli, jak Dominikovi věší dres. Každý z nás ho uznává jako hráče.

18:31.
Celkový ice-time kapitána Rolinka

Jak vnímáte Dominika Haška vy a co pro vás znamená?
Myslím si, že se jedná o jednu z největších legend českého hokeje. Díky němu jsme měli jméno v NHL, kde udělal velký úspěch. A samozřejmě Nagano, tam mnohé dokázal. Myslím si, že je jedině dobře, že první místo, kde mu vyvěsili dres, byly právě Pardubice.

V dalším kole čeká Spartu Mountfield HK, jak se na zápas těšíte a co se od něj dá čekat? Do třetice 5:1?
Těžko se proti nim prosazuje, mají zkušené beky. Zápasy s nimi nás bolí, hráli jsme s nimi už dvakrát. Jsou známi svým defenzivním stylem, bude to hodně urputné. Žádná přestřelka to nebude. Musíme hrát dobře z obrany, proti Hradci by se nám zápas otáčel těžce. Kdybychom vyhráli potřetí 5:1, bylo by to samozřejmě skvělé. Nemyslím si ale, že se tento výsledek bude opakovat.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!