7. 9. 2014 Tereza Velikovská, David Soumar

Réway: S Mannheimem to bude divočejší

Skvělými výkony si teprve devatenáctiletý útočník MARTIN RÉWAY vysloužil u koučů takovou důvěru, že v domácím utkání Champions Hockey League proti finské KalPě Kuopio nastoupil v elitní útočné formaci. A odvděčil se gólem a nahrávkou, takže se s pěti kanadskými body dostal po bok Lukáše Pecha v týmových statistikách.

K úvodnímu buly se Réway postavil na led po boku velezkušených borců Tomáše Rolinka a Jaroslava Hlinky a právě druhému jmenovanému nahrával ve 14. minutě na vyrovnávací gól na 1:1. Hlinku našel přesným křižným pasem volného u levé tyčky branky hostí. "S ním se hraje každému dobře. Je to vynikající hokejista, který má obrovský přehled o hře. Když si někam najedete, tak musíte věřit, že vám to tam hodí, a on to tak skutečně udělá," pochvaluje si spolupráci se sedmatřicetiletým centrem.

U druhého sparťanského gólu, kterým Pražané opět dorovnávali náskok soupeře, byl opět mladý slovenský reprezentant. Tentokrát přesně zakončoval po nabídce od obránce Pilaře. Navíc mohl přidat v samostatném úniku další trefu, ale trefil pouze tyčku Kilpeläinenovy branky. "To byla škoda, nechybělo moc. Stačilo možná dát to o centimetr doleva a byl by to gól," zalitoval.

Ačkoliv se tak Réwayovi osobně zadařilo, po utkání byl kvůli první prohře v Champions Hockey League posmutnělý. "Osobně to nebylo špatné, ale tady nejde o mě, jde o tým. A nás mrzí, že jsme to prohráli. Škoda, protože už jsme mohli mít postup hodně blízko. Teď to budeme muset vydřít s Mannheimem," uvědomuje si.

O tom, že po třech výhrách přišla porážka, podle Réwaye rozhodl opatrný styl hry KalPy. "Oni hrají trpělivě zezadu, hážou si puky nazpátek dozadu. Když u nich napadáme, tak nás to stojí strašné množství sil, navíc nám vypadli dva hráči ze sestavy, takže jsme dohrávali v jedenácti útočnících," připomněl.

I přes prohru sparťané dál vedou skupinu G, jejich náskok se ale snížil na pouhý jeden bod před druhým Koupiem. "Záleží hlavně na nás, stačí vyhrát jeden zápas z těch dvou. Teoreticky už můžeme postoupit i tak, kdyby oni prohráli. Ale nenecháme nic náhodě a pokusíme se to rozhodnout venku," tvrdí mladý forvard odhodlaně před posledními dvěma zápasy v základních skupinách.

V těch sparťané hned dvakrát po sobě změří síly s Adlerem Mannheim, který zatím vybojoval jen tři body a je poslední. "Mají v sestavě hodně Američanů a Kanaďanů, takže nás budou dohrávat a asi to budou takové divočejší zápasy. Musíme se na ně připravit a odevzdat maximální výkon. Musíme to rozhodnout co nejdřív," burcuje Réway.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila