10. 8. 2023 Daniel Ryl

Řepík: Sob mi za gól asi zaplatí večeři

Útočník Michal Řepík byl po druhém přípravném vítězství na ledě Liberce spokojený i s výkonem týmu, který se nenechal rozhodit důraznou hrou Bílých Tygrů. „Čekal jsem to, protože s Libercem je to vždycky vyhrocené. Mají hráče, kteří rádi hrají do těla, takže jsme byli připravení,“ řekl po utkání autor prvního gólu, který bude odměněn i za poctivou práci u vítězného gólu.

Už ti Vláďa Sobotka poděkoval, jak jsi před brankou oddřel jeho gól?
Ještě jsme se o tom spolu nebavili, ale asi mi zaplatí večeři. (úsměv)

Panuje po dvou přípravných zápasech spokojenost?
Musím říct, že jsem se v Liberci cítil lépe. Odehráli jsme dobré utkání. Hráli jsme aktivně, při hře pět na pět jsme byli podle mě i lepším týmem. Oni si vytvářeli nejvíce šancí v přesilovkách.

Překvapilo tě, že bylo utkání na přípravu poměrně vyhrocené?
Čekal jsem to, protože s Libercem je to vždycky vyhrocené. Mají hráče, kteří rádi hrají do těla. Očekávali jsme to, takže jsme se si o tom před zápasem říkali.

Byl velký nezvyk nastoupit v osmi obráncích a jen jedenácti útočnících?
Pro mě ani ne. Možná pro kluky vzadu, že si víc oddechli. Změna byla asi v tom, že obránci za námi zůstávali ve stejném složení, takže se dalo mluvit o nějakých signálech a nácvicích. V průběhu sezony to ale zkoušet nejde, jen v přípravě.

S Libercem se známe, ale projevilo se, že oba týmy mají nové trenéry?
Je to teprve začátek přípravy. My se snažíme dělat, co po nás trenéři chtějí, ale je to teprve druhý zápas. Věřím, že se budeme zlepšovat. Do Liberce se vrátil staronový trenér, který přinese novou krev a nové poznatky. Určitě budou hodně dobrý tým.

Jak se sžíváš na přesilovce s Janim Lajunenem, který odvádí spoustu těžké práce před brankou?
I proto jsme ho do Sparty brali. Jani je před brankou výborný. Nebojí se, když puk lítají kolem a věřím, že nám v sezoně hodně pomůže.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest