30. 11. 2014 Jiří Liebreich

Reinkarnovaný kanonýr Pilař: Tým mi to přál

Sparťané zažili těžký dvojboj proti týmům z čela tabulky. Prohru z Litvínova odčinili domácím triumfem nad prvním Třincem, který porazili bez větších problémů 4:1. Svůj první puk do brány protivníka nekompromisně napálil KAREL PILAŘ. "Měl jsem z gólu velkou radost, už dlouho jsem se takhle neradoval," přiznal s úlevou.

Oceláře jste porazili stejně suverénně, jako oni vládnou ligové tabulce - jaká panuje v kabině atmosféra?
Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát. V Litvínově jsme to nezvládli, i když si myslím, že jsme hráli dobré utkání. Porazit první tým extraligy a rivala posledních let je vždy radostné. Celý tým z toho má velkou radost.

Karel Pilař

Podařilo se vám vstřelit první branku v nové sezoně. Když si vzpomeneme na vaši gólovou nadílku stejnému soupeři v nedávné čtvrtfinálové sérii, tak se nabízí jistá analogie. Věříte si na Třinec?
Spíš je to náhoda. Byl jsem zraněný, pak jsem i vypadl ze sestavy. Teď už jsem začal hrát víc. I kluci věděli, že se trochu trápím. Myslím, že mi tu první branku přál celý tým. Měl jsem z gólu velkou radost, už dlouho jsem se takhle neradoval. Jsem rád, že tam ten jeden už mám a vyhráli jsme.

Snažili se vás spoluhráči k první brance víc vyhecovat, když věděli, že se příliš herně nedaří?
Kluci mi věřili, spíš mě povzbuzovali. Věděli, že mi puk v posledních zápasech hokejku spíše přeskakoval. Stáli za mnou, já jim za to děkuji.

Třinec přijel s jasnou chutí hrát útočný a otevřený hokej, bylo to přesně to, co vám vyhovovalo?
Myslím si, že dnes nepředvedli svůj nejlepší výkon. Umí zahrát i líp. Nám to tam na začátku napadalo, byl to moment, který také pomohl vývoji zápasu. Výhru bych ale nepřeceňoval. Až se s nimi popasujeme v jejich nejlepší formě a vyhrajeme, tak to bude ještě cennější.

Vzpomenete si, kolikrát se v utkání hrálo pět proti pěti? Já ne. Vyhovuje vám přísný metr sudích?
My jsme za to rádi, my jsme po tomhle volali. Za ty dva tři roky, co tu jsem, se snažíme hrát hokej. Hrát na puku, přestřílet soupeře. Kolikrát sem přijely týmy, co na branku vystřelily šestkrát, a vyhrály 3:1. Zatímco my jsme se nedostali k bráně. Teď už si budou muset dávat pozor. Já už jsem změnu trendu pískání zažil v Americe. Hokejka musela být stále na ledu. Soupeře lze omezovat jen jednou rukou. Také bylo zpočátku hodně přesilovek. Pak se to srovnalo, hráči si začali dávat více pozor. Já tenhle krok kvituji, nám to v budoucnu pomůže. Samozřejmě, i my si musíme dát pozor, ale tým, který bude chtít hrát hokej, bude ve výhodě.

Tentokrát přijel se zelenou helmou třinecký bek Lukáš Galvas. Máte první gól, netoužíte i po této helmě?
Je jedno, jak přispěji týmu. Já se spíše starám o ofenzivu. Poslední dobou jsem se ale snažil zaměřit na obranu. Samozřejmě se snažím blokovat střely, a pomáhat tak týmu. Hlavní jsou ale vítězství týmu.