7. 3. 2014 Daniel Ryl

Prospali jsme úvod zápasu, mrzelo Poláška

V utkání patřil k nejlepším hráčům Sparty. Obránce ADAMA POLÁŠKA byl plný led a po zásluze byl odměněn cenou pro nejlepšího hráče zápasu. Z dvaadvacetiletého beka se stala opora sparťanské defenzivy, ale cizí mu není ani útočná fáze. Brankáře Hudáčka prověřil čtyřikrát, ale stejně jako jeho spoluhráči neuspěl.

Adame, v dnešním utkání jste soupeře přestříleli, ale nemáte ani bod. Byl tento zápas jeden z nejhorších za tu dobu, co na Spartě působíte?
Nejhorší to nebylo, ale prospali jsme začátek zápasu a nezaměřili se na detaily, které ty zápasy rozhodují. Několikrát nám tam ujeli a nebylo to úplně ono.

Výborným výkonem dnes ukázal Július Hudáček, ale také jeho spoluhráči předvedli bojovnou hru. Překvapila vás kvalita Pardubic?
Nepřekvapili nás. Věděli jsme, že do toho půjdou a budou si chtít uhájit ten jejich rekord. Věděli jsme, že to musíme sypat na bránu a chodit tam, jinak to tam prostě nespadne. První dvě třetiny mu to tam občas vypadlo, ale bohužel. Oba týmy hrály opatrně a hlídaly si zadek.

Během zápasu jste zahodili několik šancí, nevyužili jste přesilovku pět na tři. Těch momentů, které rozhodly o porážce, tam bylo dost. Byl nějaký z nich klíčový?
Těžko říct, co ten zápas rozhodlo. Oba dva jsme si dokázali vytvořit nějaké šance a jim to tam prostě z těch devatenácti střel třikrát spadlo. Neřekl bych, že tam byl jeden zlomový moment.

Vy sám jste patřil k nejlepším hráčům Sparty a po zásluze jste byl odměněn cenou pro nejlepšího hráče zápasu. Vidět jste byl také v ofenzivě. Jsou tyto výlety obránců to, co po vás trenér Jandač chce?
Asi ani ne, vždycky to vyplyne ze situace. Když vím, že to tam musím zatáhnout, tak ten puk nebudu nikam posouvat. Když dám do pásma přihrávku, před brankou nikdo není a já jsem nejblíž, tak tam prostě musím jet.

Tyto ofenzivní výpady obránců jsou typické pro zámořský hokej. Při každém útoku vás okamžitě zastoupil někdo z ofenzivních kolegů. Trénujete tyto situace nějak speciálně?
Netrénujeme to. Vždycky záleží na situaci. Když vím, že to mám vzadu stoprocentně pokryté a můžu vyjet dopředu, tak to prostě udělám.

Tolik bodů si do Radegast Indexu připsal Adam Polášek, nejvíce z týmu.

Blíží se pauza a čtvrtfinále play off. Co vás v nejbližších dnech čeká?
Musíme zapomenout na ten dnešní zápas a soustředit se na play off. Máme pár dní volno a v neděli zase nastupujeme. Na dalším tréninku už se zaměříme jenom na hru v play off. Nevíme, koho dostaneme, takže se budeme zatím držet v kondici a až to bude jasné, tak se zaměříme na toho soupeře.

Tím by mohly být Vítkovice, kde jste vyrůstal. Přál byste si je?
usmívá se) U nich je docela velké hřiště a mně se tam nehraje nejlépe. Nám je jedno, kdo to nakonec bude. V základní části jsme nějaké zápasy prohráli, ale většinou se nám ty týmy dařilo porážet. Já jsem za tu jednu čtvrtinu soutěže nenašel nějaký oblíbený tým.

Když se vrátíme k tréninku, na čem musíte nejvíce zapracovat?
V posledních zápasech nám nejdou přesilovky, takže se musíme zaměřit na ně. V play off rozhodují zápasy právě přesilové hry. Musíme vypilovat také koncovku.