5. 2. 2010 Lucie Strouhová

Přikryl: I když se nám nedaří, dokážeme vyhrát

Holešovičtí mají mezi tyčemi jistotu. Brankář Petr Přikryl chytá ve formě a táhne Spartu do horních pater tabulky. I zarytí odpůrci mlčí. Naposledy si jednatřicetiletý gólman poradil se střelci Třince, kterým povolil pouze jednu branku a pochytal šest nájezdů!

Zatímco výkony z posledních zápasů měly vzestupnou tendenci, ten proti Třinci se mezi povedené počítat nemůže. Pražané dvě třetiny za soupeřem z Moravy herně zaostávali. „Nehráli jsme dobrý hokej, nepomohla nám ani inkasovaná branka na začátku druhé třetiny. Potom jsme se ale zvedli, a je pro nás nesmírně důležité, že dokážeme vyhrát či otočit zápas, ve kterém se nám nedaří,“ konstatoval Přikryl.

Přitom páteční souboj sliboval parádní podívanou a především bitvu o první čtyřku v tabulce. Obraz hry tomu však neodpovídal. „Věděli jsme, o co hrajeme, proto jsme měli jediný cíl zvítězit,“ řekl.

Právě na maskovaném muži hodně záleželo. Pokud chtěl své mužstvo udržet ve hře, musel podat maximálně soustředěný výkon a být oporou. Podařilo se a Sparta dokázala utkání otočit. „Umíme vyhrávat zápasy výsledkem 2:1, což je pro nás před play off důležité. Navíc to vypovídá o dobré práci celého týmu, který mi směrem dozadu hodně pomáhá,“ pochválil spoluhráče rodák z Litoměřic.

Petr Přikryl

Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých se musel Přikryl znovu činit. První nájezd chytil již v první třetině, dalších pět úspěšných přidal po základní hrací době a prodloužení. „Kluci to asi netrefovali přesně, jak chtěli. Zřejmě neměli klid na hokejkách,“ smál se po utkání úspěšný brankář.

Nejhůře bylo Přikrylovi při nájezdu Polanského, kterému chvíli předtím na střídačce radil i bývalý brankář Sparty Duba. „Trefil mě, bylo to o náhodě. Asi mu ale moc dobře neporadil,“ pousmál se čtvrtý nejlepší brankář soutěže, jenž v samostatných nájezdech nepropustil za svá záda ani jeden pokus z hole šesti různých exekutorů. „Ani nepřemýšlím, co mohou udělat. Čekám, s čím vyrukují a reaguji až na jejich pohyb. Zkontroluji si pohledem, zda jede pravák nebo levák, ale jména nečtu,“ nechtěl prozradit recept na úspěch.

Jedno je však jisté, Přikryl v posledních kolech jasně dokazuje, proč se stal brankářskou jedničkou Holešovických. Předvádí spolehlivé výkony, dokáže mužstvo podržet a nepouští laciné branky, kterými by srážel mužstvo do kolen. Spoluhráči mu důvěřují, a on se jim odměňuje. Popáté z posledních devíti kol inkasoval pouze jednou, na čisté konto stále čeká. „Asi navíc nemám. (smích) Ale jsem rád za jeden obdržený, lepší než kdyby byly tři,“ mávl rukou nejlepší hráč utkání.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!