23. 3. 2016 Lucie Štěrbová

Přibyl: Pocity po druhém zápase? Šílené!

Je dobojováno! Sparta po dvou výhrách na ledě Zlína přidala výhru 5:2 na svém ledě a může začít zbrojit na semifinále. „Po druhém zápase jsme ale měli krizi a alespoň já jsem se cítil šíleně,“ popisoval po vítězném utkání Daniel Přibyl, který dvěma přesnými přihrávkami přihrál na dva ze tří gólů Jaroslava Hlinky.

Sparta právě díky dvěma přesným trefám sparťanského kapitána Hlinky vedla před polovinou utkání 2:0, Zlínu se ale podařilo z trestného střílení snížit. „Tou inkasovanou brankou jsme si to malinko zkomplikovali, to je pravda,“ přiznal po utkání třiadvacetiletý útočník. Spartě se ale za necelou minutu povedlo přidat třetí branku. „Od chvíle, co jsme odskočili, jsme kontrolovali hru. Zlín jsme do ničeho nepustili. Bylo tam jen pár menších šancí,“ pochvaloval si hru.

Daniel Přibyl

Za klíčový pro celou sérii považuje Daniel Přibyl třetí zápas hraný ve Zlíně. „My jsme se po tom druhém zápase cítili hrozně. Byla tam krize. Pocity byly šílené,“ popisoval, jak sparťané prožívali jedinou porážku v sérii. „Tam jsem myslel, že snad i s hokejem a se vším praštím a skončím,“ dodal s trochou nadsázky. „Ale začali jsme se po té prohře soustředit jen sami na sebe, pomohlo nám to do dalších zápasů.“

Po nepovedeném druhém domácím utkání pak Sparta perfektně zvládla dva venkovní duely. „Po nich jsme cítili úlevu. Ne, že bychom si řekli, že to máme v kapse, nic jsme nepodcenili, ale musím říct, že se nám dýchalo líp, než když jsme po zpackaném zápase a za stavu 1:1 odjížděli do Zlína.“

V pátém duelu série pak mohl Daniel Přibyl asistovat u vůbec prvního Hlinkova hattricku v play-off v kariéře a pro sparťanského kapitána měl jen slova chvály. „Co k tomu říct? No, je to nádhera, je to prostě nádhera,“ usmíval se autor dvou asistencí na dva ze tří Hlinkových gólů. „Jarda hraje výborně celou sezonu a teď jen potvrzuje, jaký je hráč. Je to krása.“

A užívá si Přibyl jako sparťanský odchovanec hru vedle klubové legendy? „Upřímně, v zápase si to, že hrajeme spolu ani moc neužívám. Tam jsou emoce, je to vyhrocené, na nějaké užívání není prostor,“ vyprávěl po utkání. „Spíš až takhle po zápase, když všechno skončí, tak pak je to super pocit a člověk si to užívá zpětně, že může hrát v jedné lajně právě s ním.“