20. 3. 2003 Redakce

Představení semifinálového soupeře

Pražský rival Sparty letos dosáhl historicky nejlepšího umístění po základní části. Roman Málek vychytal rekordní množství čistých kont, obrana Slavie inkasovala nejméně branek ze všech. Hra zadních řad a propracovaný herní systém jsou letošní největší devizou svěřenců Vladimíra Růžičky, což se ukázalo i ve čtvrtfinálových bojích, ve kterých lovil Málek puk ze své branky pouze dvakrát.
Slávisté podobně jako Sparta prošli do druhého kola bez jediného zaváhání a naordinovali si tak maximálně možnou délku odpočinku. Kouč Růžička již dlouhou dobu mužstvo formuje podle svých představ. V obraně sází především na vysoké obránce, v sestavě tak lze nalézt celkem pět obránců s výškou kolem 190 centimetrů. Častým obrázkem slávistické hry jsou souboje těsně před brankovištěm soupeře a častá střelba obránců. Právě dorážkami, tečovanými puky Slavia zaznamenává mnoho gólů. Jedním z důležitých momentů bude uhlídat právě tento prostor. Velkou devizou je i trpělivost ve hře, hokejistům Slavie nedělá problém po celý zápas bránit jednobrankové vedení důslednou obrannou středního pásma. Životní sezónu prožívá Michal Sup, který ve svých gólových zápisech neustal ani ve čtvrtfinále, ve čtyřech zápasech zaznamenal tři branky. Svoji formu skvěle načasoval Aleš Krátoška, který byl po prvním kole vyřazovacích bojů spolu s Romanem Šimíčkem na čele kanadského bodování play-off.

Významnost vyřazovacích bojů zdá se uklidnila horkou krev Radka Dudy, který byl vylučován v duelech se Vsetínem minimálně a zaznamenal jednu branku. Zlými muži Slavie v této sérii byli kapitán Josef Beránek a obránce Marek Posmyk, oba nasbírali ve čtyřech duelech shodně čtrnáct trestných minut. V loňské sezóně sparťané v semifinále slávisty přejeli 3:0 na zápasy při skóre 11:3. Proti Spartě tehdy stál i Viktor Ujčík, který letos vede útok na druhé straně barikády.

Nejproduktivnějším hráčem Slavie v loňském semifinále byl donedávna útočník Sparty Daniel Branda, který byl u všech branek svého týmu. Jeho protějškem v této statistice byl Jaroslav Hlinka se šesti body (4+2). Vloni Sparta dokázala v každém zápase tohoto semifinále vstřelit úvodní branku, nejpozději v 16. minutě. Ve dvou zápasech dokonce sparťané dali branku při vlastním oslabení, v prvních dvou duelech slávisté dokázali svého soupeře přestřílet. Letos se ovšem očekává mnohem napínavější měření sil. Sparta touží po obhajobě loňského titulu, slávisté by zase rádi zlomili své semifinálové prokletí.

Optimální sestava: Málek (Hronek) ; J. Novák, Kučera, Kadlec, Hejda, Posmyk, Kolařík, Graňák ; Duda, J. Beránek, Sup ; Sailer, Krátoška, Antoš ; Hruška, Fadrný, Tomica ; Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý ; Šaffer.