21. 2. 2021 Petr Pavlík

Polášek: Skvělá prověrka, hráli jsme obětavě

Sparťané v Hradci Králové předvedli koncentrovaný výkon a díky třem brankám ve třetí části zvítězili 4:1! Obránce ADAM POLÁŠEK byl v utkání třetím úspěšným střelcem na naší straně, když překonal hradeckého brankáře z bezprostřední blízkosti. „Klobouk dolů, předvedli jsme skvělý týmový výkon. Musíme pokračovat dál, do konce základní části zbývá už jen několik zápasů,“ burcuje sparťanský zadák.

V utkání s Hradcem Králové se nám podařilo ukořistit tři body. Co říkáš na výkon celého mužstva?
Klobouk dolů, předvedli jsme týmový výkon, díky kterému jsme mohli pomýšlet na vítězství. Utkání bylo od začátku hodně vyrovnané, podařilo se nám vstřelit první branku hned na začátku. Bylo skvělé, že jsme udrželi vedení dlouhou dobu. Na druhou stranu škoda inkasovaného gólu ve třetí třetině. V obraně jsme ale předvedli skvělý, téměř bezchybný výkon.

Taková výhra je skvělá na sebevědomí, že ano?
Přesně tak. V zápase s Olomoucí to nebyl z naší strany úplně povedený výkon, prohru jsme samozřejmě rozebírali. Myslím si, že teď jsme předvedli o poznání lepší výkon. Musíme pokračovat dál, do konce základní části zbývá už jen několik zápasů.

Jak jsi viděl svoji gólovou situaci ve třetí třetině?
Snažil jsem se sprintovat, abych případně pomohl spoluhráčům vepředu. Celá situace se rychle seběhla, Pecháček si vzal kotouč u mantinelu, on tohle prostě umí. Už několikrát klukům předložil kotouč do prázdné branky. Jak přejede modrou čáru ve velké rychlosti, je téměř jasné, že vždycky z toho něco bude. Mým úkolem bylo hlavně to, abych měl hokejku na ledě. Jsem rád, že jsem pomohl týmu gólem.

V utkání jsme využili dvě přesilové hry. První branka na startu utkání byla v honbě za třemi body stěžejní, je to tak?
Určitě. První přesilová hra se nám opravdu povedla. Kluci na ledě to sehráli parádně, Tomas skvěle posunul puk Řepovi a ten už mohl střílet ze svojí oblíbené pozice. Ten gól nám moc pomohl. Drželi jsme jednobrankový náskok, hráli jsme skvěle obětavě. Rychle jsme otáčeli hru na druhou stranu a mohli jsme si vytvářet šance. Všichni jezdili nadoraz.

Co říkáš na výkon Alexandera Saláka, který pochytal spoustu soupeřových šancí?
Saša odchytal parádní zápas, předvedl spoustu výborných zákroků, držel nás nad vodou. I díky jeho zásluze jsme v Hradci vyhráli. Věřím, že mu forma vydrží co nejdéle a bude pro náš tým i nadále velkou oporou.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým

Pořiďte si permanentku na novou sezonu