28. 3. 2023 Daniel Ryl

Polášek: Neměli jsme odpověď na jejich hru

Obránce Adam Polášek byl po čtvrtfinálovém vyřazení zklamaný. Zkušený zadák litoval zejména promarněných přesilovek. "V playoff je potřeba zvládnout oslabení a využít přesilovky, my nezvládli ani jedno," nehledal výmluvy po hořké porážce.

Který okamžik mrzí po vyřazení nejvíc?
Těžké se na to takhle dívat. První dva zápasy doma jsme měli vyhrát. Všechny první čtyři zápasy měly náboj, vyhrávalo se i prohrávalo, bylo to 2:2 a takhle by to v playoff mělo být. Bohužel, poslední dva zápasy nám nevyšly a nenašli jsme na jejich hru odpověď.

Proč se nepodařilo prolomit jejich defenzivu?
Už to byla sněhová koule. Jak se jim začalo hrát jejich hru, vyhovovalo jim to. Třinec takhle hraje a jsou v tom fakt dobří. V playoff je potřeba zvládnout oslabení a využít přesilovky, my nezvládli ani jedno.

Mrzí o to víc, že jsme nenavázali na skvělá oslabení ze základní části?
Věděli jsme, že mají hrozně dobré přesilovky, ale my proti nim šli se strašně dobrým oslabením. V přesilovkách jsme tápali, přestože jsme jich měli tolik. Puky se nám ani neodrážely zpátky na hokejku.

Výkony nebyly špatné, měli jsme i smůlu?
Může to tak být, ale ne šest zápasů v řadě. Když jsme se koukali na předešlé dva zápasy, došli jsme k závěru, že jsme byli lepší tým. Rvali jsme se, tlačili jsme se zatím a všechno bylo nakloněné k nám, ale mezi tyčkama měli frajera, který se rozhodl, že nic nepustí a nepustil.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým

Pořiďte si permanentku na novou sezonu