14. 12. 2009 Tereza Velikovská

Podlešák litoval promarněného začátku zápasu

Zápas se Zlínem se domácím nevydařil, soupeř je přehrál a prohráli tříbrankovým rozdílem. Začíná se tak pro Spartu stávat problémovým soupeřem, ve vyhrocených zápasech s moravským celkem získala v této sezóně pouze dva body. Po prohře 2:5 hledal Martin Podlešák příčiny špatného výkonu.

Už po 24 vteřinách hry neuhlídala Sparta Filipa Čecha, ve třetí minutě byl Chábera překonán znovu. Když ve druhé třetině zvyšoval Důras už na 3:0, nevypadalo to s domácími vůbec dobře. Petr Ton sice snížil, va třetí třetině však Moravané opět odskočili na tříbrankový rozdíl. „Začali jsme špatně, dostali jsme smolné góly. Doma prostě nemůžeme dostávat tolik branek,“ smutnil Podlešák po utkání.

MARTIN PODLEŠÁK

Naději pro domácí vystřelil v přesilovce pět na tři Výborný. Prvnímu vyloučení hostů předcházela dobrá práce Podlešáka s Hanzlíkem v útočné třetině. Podlešák nejprve vybojoval puk, poté ho přesně nahrál volnému Hanzlíkovi, který byl faulován. „Zaplaťpánbůh, že jsme ten gól dali. Myslím, že to snad byla vlastní branka. Ale měli jsme hodně klasických přesilovek a nevyužili jsme je,“ litoval Podlešák, který se během zápasu zapojil do několika potyček s hráči hostí.

Sparta už další gól vstřelit nedokázala a v power play pečetil vítězství Zlínských do prázdné branky Kubiš svým druhým gólem v zápase. Po minulé domácí prohře 0:3 tak Holešovičtí opět prohráli o tři branky. Přitom v minulých letech Zlín pravidelně poráželi a vyřadili ho v play off. „Loni a předloni se nám na ně dařilo. Minulý zápas jsme s nimi doma hráli špatně, stejně jako dnes,“ konstatoval útočník, který spolupracuje ve čtvrté lajně se Zbyňkem Hrdelem a Petrem Kafkou. „Všichni tři jsme podobné typy – bojovní a vyhovuje nám hra do těla. Když se nedaří, tak by se měla čtvrtá lajna snažit to zvednout. To se nám dneska bohužel nedařilo.“

Další zápas čeká Spartu až 23.12. s Karlovými Vary, během reprezentační přestávky tak budou mít dost času zapracovat na nedostatcích. „Určitě potrénujeme a dáme hlavy dohromady. Každý musí začít u sebe. Musíme věřit, že se zvedneme a dostaneme se do šestky,“ burcuje sparťanská 47.