28. 12. 2018 Jakub Borovský, Martina Nová

Piskáček: Musíme se z toho dostat sami

Na utkání proti Pardubicím dorazilo do pražské O2 areny téměř dvanáct tisíc fanoušků, kteří se však vítězství domácího týmu nedočkali. Sparťané se prosadili pouze ve druhé třetině, když Rousek vyrovnával na 1:1. I díky nevyužitým přesilovkám ve třetí části tak skončili svěřenci trenéra Kruppa počtvrté za sebou bez bodu. „Na gól se hodně nadřeme a naopak jich moc dostáváme,“ zhodnotil důvody nepříznivé bilance obránce JAN PISKÁČEK.

Jak si vysvětlujete porážku proti Pardubicím, zaskočil vás soupeř?
Ničím nás nepřekvapili, věděli jsme, že budou hrát naplno. Soustředili jsme se sami na sebe, akorát nám to tam bohužel nepadá. A podle toho to dopadlo. Pár šancí jsme měli, dva naši hráči byli sami před bránou, měli jsme i další možnosti. Škoda, že jsme je neproměnili.

Pardubice se přitom před zápasem také trápily. Mysleli jste na to?
Chtěli jsme se soustředit na vlastní hru, ale bohužel to nevyšlo. Dělali jsme chyby, takový je hokej. My si to vybrali v tomto utkání, příště si na to musíme dát pozor.

Před koncem zápasu jsme hráli dvě dlouhé přesilové hry, ale skórovat se nepodařilo…
Nejdříve jsme měli čtyřminutovou a následně ještě pětiminutovou přesilovku. Tady se zápas lámal. Je velká škoda, že nedáváme góly.

Tolik střel vyslali sparťané na pardubickou branku.

Nevyšel nám příliš ani vstup do utkání, kdy se vám nedařilo vytvořit si tlak. Proč?
Je to těžké. Měli jsme plán, ale Pardubice nám ho rozhodily. Bohužel to nefungovalo, jak jsme si představovali.

Čím si vysvětlujete, že se nám po reprezentační pauze nedaří?
Je pravda, že od listopadu moc nevyhráváme. Občas se nám zadaří, ale to je výjimečně. Musíme si trochu pomoct. Minulé zápasy s Třincem nebo Plzní byly vyrovnané, mohly se překlopit na naši stranu. Na gól se hodně nadřeme a naopak jich moc dostáváme. Se dvěma góly na zápas se hraje těžko.

Už v neděli nás čeká další zápas proti Mladé Boleslavi, co změníte, abychom se mohli radovat z bodů?
Snažíme se hrát pořád stejně, ale ty prohry se postupně nabalují. Musíme se z toho dostat sami.