30. 9. 2012 Jiří Liebreich

Philipp: Rozhodla naše nedisciplinovanost

P l z e ň - Čtyři porážky v řadě zaznamenala pražská Sparta před těžkým zápasem v Plzni. Bohužel, body na konto týmu z hlavního města nepřišly ani po utkání na západě Čech. Střetnutí, které okořenila i bitka Kočího s Hollwegem tak vyznělo lépe pro domácí tým, jenž v přestřelce lépe obstál. K zápasu se vyjádřil při absenci Michala Broše současný kapitán Sparty Radek Philipp: "Něco jiného je bitka Davida Kočího oproti zbytečným faulům, které nás stály zápas."

Povedlo se vám jako první skórovat, tým to bohužel příliš neuklidnilo…
Je sice pravdou, že se nám podařilo jako prvním skórovat, na druhou stranu se nám ale dvě třetiny vůbec nepovedly. Všude jsme byli o krok později, nedobruslovali jsme zodpovědně, také jsme nedohrávali souboje. Není důvod k vymlouvání se, vstup do zápasu byl velmi špatný.

Opět jste měli velké množství vyloučených, kde byl problém? Dominik Pacovský po utkání s Třincem řekl, že se na fauly budete více soustředit, proč to ani tentokrát nebylo možné?
My si to sice řekneme, ty vyloučení tam ale jsou v každém zápase. Je to na každém individuálně a na jeho zodpovědnosti k týmu a ke svému svědomí. Dají se pochopit zákroky před brankou, nebo souboj Davida Kočího. O mnoho horší je, když pomalu dobruslíme útočníky soupeře a pak přijde háček. To je to, čeho se musíme vyvarovat. Takové fauly jsou hodně hloupé.

Co zapříčinilo dvě rychle inkasované branky na počátku druhé třetiny?
Svou roli mohla sehrát nekoncentrovanost, to je ale jenom naše chyba. Do třetiny jsme vstoupili laxně, soupeř nás po zásluze potrestal.