26. 11. 2013 Jiří Liebreich

Pech: Zápas rozhodla naše produktivita

I druhé domácí utkání Pražané zvládli, po Slavii v Holešovicích padla i brněnská Kometa. Ta shořela na špatné produktivitě, naopak Holešovičtí si vedli výrazně lépe. Pod triumf týmu z hlavního města se podepsal jednou asistencí i LUKÁŠ PECH. "Proměňovali jsme šance, Brno ne, to zápas rozhodlo," analyzuje centr druhé lajny.

Utkání v Brně jste prohráli 1:2, nepovedlo se ani herně. Čím konkrétně jste se poučili před úterním vítězstvím?
První zápas nás Brno přehrálo. Hráli jsme tam dobrou první třetinu, pak jsme neustáli jejich tlak a prohráli jsme. I dneska si ale myslím, že hráli výborně. Nemají se za co stydět, odvedli výborný výkon. Zápas rozhodlo to, že oni na rozdíl od nás neproměňovali šance. Jinak mezi týmy nebyl rozdíl, bylo to vyrovnané, bojovné utkání.

Lukáš Pech

Povedlo se vstřelit důležitou první branku, soupeř ale rychle srovnal. Mluvilo se v kabině o důležitosti první branky? Otáčet zápas proti Brnu nebývá snadná záležitost…
Příliš velkou roli naše první branka v utkání nehrála. Dali jsme rychlý gól, soupeř ale srovnal rychle, jak říkáte. Tím nám to vykompenzovali. Je škoda, že jsme vedení neudrželi, že jsme inkasovali v oslabení. Soupeř se chytnul, hrál výborně. Nás i Brno podrželi gólmani, my jsme ale své šance dokázali proměnit. Brno musím pochválit, bruslili, byli nám výborným soupeřem.

Je Kometa pro Spartu nejnepříjemnějším soupeřem?
Nedá se to tak docela říci, že by pro nás byli nejtěžším soupeřem. Proti Spartě se chce vytáhnout každý. Je ale pravda, že Brno je jedním z nejtěžších soupeřů. Výborně bruslí, je to hodně o soubojích a taktice. Myslím, že nám nešly nohy, nenahrávali jsme si dobře a ztráceli jsme puky ve středním pásmu, tím pádem nás dostávali Brňané pod tlak a vytvořili si šance. Z toho se musíme ponaučit a hrát lépe.

39.
Tolik sekund ztrávil útočník Sparty v průměru na ledové ploše během svých střídání

Máte za sebou dvě domácí klání proti defenzivním týmům Slavii a Brnu, výsledkově jste neměli problém ani s jedním vyzyvatelem. O čem to pro vás osobně vypovídá?
Je pravda, že proti nám neměla Slavia takřka žádnou větší šanci. S tím Brnem bych ale nesouhlasil. Nehráli jsme v klidu, Kometa měla mnoho šancí, kde mohli vyrovnat či jít dokonce do vedení. Šance ale neproměnili, to rozhodlo utkání. My jsme rádi, že jsme před domácím publikem své zápasy zvládli, a že tím pádem máme i šest bodů. Teď jedeme do Zlína, budeme chtít stále jen vítězit.

Zmínil jste vašeho příštího soupeře Zlín, co můžeme od utkání čekat?
Nevím, jak hraje proti Spartě doma. Zlín ale hraje především na přesilovky, ve kterých své zápasy rozhoduje. Musíme hrát v pěti proti pěti, nepouštět je do přesilových her. Myslím si, že budou čekat na naše chyby, že proti nám nepůjdou bezhlavě. Bude to vyrovnané utkání, urputný boj. Budou se chtít vytáhnout, čekáme peklo.