1. 3. 2019 Jakub Hromada

Pech: Výhra i zklamání, snad nás to nakopne

Sparťané v dramatickém utkání zvítězili nad karlovarskou Energií v nájezdech. Rozhodnutí ale mohlo přijít mnohem dříve. Sparťané nevyužili hned několik šancí i vinnou skvěle chytajícího Jana Bednáře. „Měli jsme odskočit na 4:1. Místo toho jsme se trápili až do konce, ale zaplaťpánbůh za bod v nájezdech,“ komentoval utkání střelec jednoho gólu LUKÁŠ PECH.

Celý zápas jste měli strašně moc šancí, ale gólů málo…
Kalich hořkosti jsme vypili až do dna. Bohužel místo toho, abychom Vary přejeli, tak se s nimi trápíme. Hokej je o gólech a my jsme měli nevyužitých šancí extrémně moc. Zbrkle jsme stříleli, nebo jsme si to naopak špatně připravili. Musím říct, že jejich gólman chytal fantasticky.

Převažuje radost z toho, že jste získali dva body, nebo spíše pociťujete zklamání, že to nejsou body tři?
Já jsem zklamaný. Neřekl bych, kdybychom hráli vyrovnané utkání, to bych dva body bral. Tentokrát to byla hra na jednu stranu, jen nám jednou ujeli, pak jsme si dali jednoho vlastního a v oslabení. My jsme měli příležitostí strašně moc, měli jsme odskočit na 4:1 a nikdo by se nedivil. Místo toho jsme se trápili až do konce, ale zaplaťpánbůh za ten bod v nájezdech. Jestli to bude málo, nebo to bude stačit na postup, uvidíme. Rozhodne se v neděli.

Bude zápas s Litvínovem připomínat play off?
Pro nás už je asi pátý zápas play off. Mohli jsme pomýšlet na šestku, ale nezvládli jsme některé zápasy, prohráli jsme třikrát v řadě a teď se bojíme, abychom zůstali v desítce. V neděli si to rozdáme s Litvínovem a já věřím, že pokud navážeme na páteční zápas, budeme aktivní a každý bude makat na sto procent, tak uspějeme. Neděle je ale ještě daleko, teď si odpočineme, zítra potrénujeme a v neděli se tady opět setkáme.

Je lepší se utkat takhle v přímém souboji, než spoléhat na ostatní?
Radši bych si to uhrál už dávno. Měli bychom klid, ale teď se sezona pro nás nevyvíjí dobře. Prohrávali jsme, padali jsme tabulkou a nevyškrábali jsme se i přes pár skvěle odehraných zápasů. Takže asi je spravedlivé, že si to teď rozdáme s Litvínovem tři kola před koncem. Když vyhrajeme, budu spokojený.

Čím to je, že máte tolik šancí a nedokážete je proměnit?
Já si nemyslím, že máme každý zápas mraky šancí. Většinou taháme za kratší konec a moc šancí si nevytváříme. Asi nám chybí klid na hokejkách. Na začátku sezony se nám dařilo, otáčeli jsme zápasy, každý na tom byl psychicky skvěle. I když jsme nedávali příliš mnoho gólů, tak to stačilo. Teď je to hlavně o hlavách a doufám, že jsme se trochu nakopli. Je důležité, že jsme si pohybem a aktivní hrou vytvořili šance a hráli celkově dobrý hokej.

V pátek i proti Třinci vám hodně přeskakovaly puky. Je to ledem, nervozitou?
Může to být obojím. Když jde nahrávka špatně, nebo se puk vrtí, tak je těžké ho zpracovat. Obě strany to ale mají stejné, nervozita a hlava hraje velkou roli. Nikdo nechce udělat chybu, ale to je hokej. Hráli jsme přesilovky, kde jsme měli dát góly.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!