31. 1. 2014 Jiří Liebreich

Pech: Škoda, že nikdo nešel za sestřičku

Ani napočtvrté se Karlovým Varům nepovedlo tým z hlavního města připravit o body. Holešovičtí navíc proti oblíbenému soupeři vybojovali třetí čisté konto ze čtyř odehraných zápasů. Souboj, ve kterém vzdali sparťané hold složkám záchranného integrovaného systému, okořenil svou trefou na 3:0 i LUKÁŠ PECH: "Byla to skvělá akce, k tomu i krásné dresy."

Utkání s Karlovými Vary se neslo ve slavnostním duchu, klub vzdával hold složkám záchranného integrovaného systému. Jak jste toto utkání vnímal vy?
Byla to skvělá akce, k tomu i krásné dresy. Jsem rád, že jsem u této akce mohl být, zažil jsem to poprvé. Vzdali jsme hold lidem, kteří nasazují vlastní životy. Vážíme si nejen jich, ale všech, co podobně pomáhají.

Lukáš Pech

Hráli jste ve speciálních dresech, ty jdou nyní do aukce. Budete se snažit ten svůj získat?
Budu se snažit to vyšponovat co nejvíce, chci si ho koupit. Jestli tam ale přijde nějaký blázen, který tam bude střílet vysoké částky, tak si to rozmyslím. Chtěl bych ho ale do sbírky, většinu svých dresů už mám. Až jednou skončím, bude to pěkná památka. Je unikátní a nádherný.

Ze čtyř utkání proti Karlovým Varům jste vybojovali hned tři čistá konta, čím to, že se vám proti tomuto soupeři natolik daří?
Zkrátka nám to vychází. Karlovy Vary nejsou v jednoduché situaci, potřebují každý bod. Samozřejmě mohli mít v hlavách, že tu posledně dostali velký nášup. Každý zápas je ale jiný, dnes se to opět potvrdilo. Vary dobře bránily, šance si vytvořily v přesilovkách. Rozdíl byl v tom, že my jsme své šance proměnili. Měli jsme optickou převahu, do stavu 2:0 ale nebylo nic rozhodnutého.

Byl čtvrtý zápas proti Energii výrazně jiný, než zbylé tři?
Soupeř dobře bránil, snažil se chodit do rychlých brejků. Věděli jsme, že takhle budou chtít hrát. Vlastními vyloučeními jsme dostali soupeře chvílemi do hry, naštěstí ale ty šance nevyužili. Fantasticky zachytal Pepis (Tomáš Pöpperle), jemu patří také velký dík.

Byl pro zápas zlomový váš třetí gól?
Napomohl určitě k vítězství. Vedli jsme o tři branky. Kdyby Vary snížily na 1:2, bylo by to složitější. Místo toho jsme ale vedli 3:0 a soupeř dobře věděl, že se s tím už bude jen těžko něco dělat.

Tomáš Pöpperle má 10. nulu, soustředíte se na to ke konci zápasů?
Vůbec ne, myslím si, že bychom se na tohle vůbec neměli zaměřovat. Buď to přijde, nebo ne. My se musíme hlavně snažit nedostávat góly. Potřebujeme hrát komplexně jako tým. Jestli se Pepisovi povede rekord, bude to pro něj životní sezona ve vychytaných nulách. Já mu to přeju, máme před sebou ale ještě několik zápasů s nelehkými soupeři. Doufejme, že to vyjde, nechci ale nic zakřiknout.

4/9
Taková byla úspěšnost na buly dravého centra

Přišel jste o dva zuby, jak se to stalo?
V zápase s Chomutovem jsem dostal hokejkou, vyrazili mi tři nebo čtyři zuby. Není to nic příjemného.

I v zápase s Vary jste měl v utkání minimálně jeden bolestivý blok střely, cítíte to ještě?
Zrovna dnes mi to tak blbě zalezlo pod chránič, myslím ale, že to přebolí.

Co jste říkali trenérům převlečeným do vojenského oblečení?
Když jsem viděl přicházet trenéry do kabiny, tak jsem dostal záchvat smíchu. Vzpomněli jsme si na seriál MASH, na vojína Klingera. Dělali jsme si srandu, kdo je kdo… Je to samozřejmě úsměvné, k této akci to ale patřilo. Myslím si, že to bylo originální a vypovídalo to o této akci. Škoda jen, že nebyl nikdo převlečen za sestřičku.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest