8. 12. 2013 Daniel Ryl

Odmakali jsme to a byli odměněni, těší Pilaře

Završení "Dne sparťana" dopadlo nejlépe, jak jenom mohlo. Holešovický klub dostal od svých hráčů ten nejkrásnější dárek k narozeninám a nechyběl u toho ani obránce KAREL PILAŘ. Pamětník dvou titulů se po utkání usmíval a chválil svůj tým. "Brali jsme to jako speciální utkání a přistoupili k němu zodpovědně."

Karle, s výsledkem může panovat spokojenost. Jste spokojeni i s vaším výkonem?
Myslím si, že spokojení můžeme být všichni. Posledních pár zápasů jsme nehráli moc dobře, přestože jsme sbírali body. Viděli jsme to všichni, trenéři a i my v kabině. Cítili jsme, že to není ono, ještě takové oslavy bývají ošemetné. O to víc mě těší, že jsme ten zápas zvládli a myslím si, že i po parádním výkonu.

Utkání mělo vysokou úroveň, Plzeň předvedla také dobrý výkon a zápas měl místy parametry play off. Kde se podle vás utkání zlomilo?
Těžko říct, rozhodlo to, že jsme proměňovali šance. Navíc jsme během pár minut dokázali dvakrát skórovat a Plzni utéct. Hráli jsme proti mistrovi, mají kvalitní tým, ale důležité bylo, že jsme to zvládli, přestože jsme dvakrát pohrávali. Možná hrálo také roli to, že jsme hráli doma, chtěli jsme toto utkání vyhrát a možná jsme měli trochu štěstí.

Není to poprvé, co se vám podařilo zvrátit nepříznivý stav a zvítězit. Myslíte si, že i to tohle utkání ukázalo psychickou sílu mužstva?
Nechtěl bych z jednoho zápasu dělat vědu, ale věřili jsme a věděli jsme, že umíme nějaké góly dát. Hráli jsme tu naši hru a odehráli dobrý zápas. Třeba v Chomutově jsme vyhráli 7:0, ale kdo tam byl, tak by tomu nevěřil. Tolik branek jsme si tam nezasloužili. Po dnešku se můžeme cítit dobře, odmakali jsme to a jako třešničku na dortu máme tři body.

Jak jste se na toto slavnostní utkání připravovali? Kladli vám trenéři na srdce, že se jedná o důležitý zápas, nebo jste na to příliš nemysleli?
Nemyslím si, že bychom se nějak speciálně připravovali. Věděli jsme, že jdeme na mistra, který má výborný tým. Všichni k tomu přistoupili zodpovědně, protože to byl speciální zápas. Nemyslím si ale, že by nás do toho někdo tlačil. Jak bylo několikrát řečeno, ty oslavy jsou ošemetné. Nikdo nás nijak netlačil, že musíme, že přijdou lidi. Máme dost zkušený tým a věděli jsme, o co se dnes hraje.

Sobotní den byl "Dnem sparťana" a na každém kroku se připomínala historie Sparty. Několikrát bylo zavzpomínáno na tituly ze sezon 2005/2006 a 2006/2007, u kterých jste byl také. Pokaždé jste vlezl do roztočeného kolotoče a v roce 2007 dokonce na jediný zápas. Vzpomněl jste si na to, když jste ty záběry viděl?
Abych pravdu řekl, tak jsme to vůbec neviděl, ale vždycky, když člověk vidí ty starší obrázky, tak se mu to vybaví a zavzpomíná. Máme tady v kabině i fotku. Bylo to parádní, když jsme dokázali porazit Slavii a ten jeden zápas, to jsem tady šel jenom kolem a pak jsem to zvednul. (směje se) Kluci si mě ještě teď dobírají, ale jsem rád, že jsem u těch titulů mohl být.