25. 8. 2010 Tereza Velikovská

Obránci se rozstříleli, proti Mannheimu se trefili Gulaši i Hanzlík

Dva z pilířů obranných řad Sparty, Jan Hanzlík a Michal Gulaši, se v zápase s Mannheimem zapsali do střelecké listiny a přidali k tomu každý po jedné asistenci. Navíc se podíleli na dobré obranné hře Sparty, která významnou měrou přispěla k vysokému vítězství 6:1.

Sparta nastoupila do utkání s německým Mannheimem od začátku velmi aktivně, už v sedmé minutě otevřel skóre navrátilec Jakub Koreis. Tomáš Kůrka objel branku soupeře a přihrál Hanzlíkovi k mantinelu. Důrazný obránce Sparty pak našel přesnou přihrávkou volného Koreise mezi kruhy. O čtyři minuty později využila Sparta přesilovku pět na tři, když se přesnou dělovkou od modré trefil právě obránce Gulaši. „Nedali jsme poslední dva nebo tři zápasy gól, tak jsme si řekli, že budeme střílet z každé pozice. A dnes se to vyplatilo, dali jsme šest branek a doufáme, že to bude pokračovat dál,“ pochvaloval si Gulaši produktivitu týmu.

Jan Hanzlík

Do střelecké listiny se v úvodu druhé třetiny zapsal i Jan Hanzlík, který po asistenci kapitána Výborného prostřelil od modré kanadského gólmana Brathwaitea. Obranná hra Sparty se oproti zápasům se švédskými celky výrazně vylepšila, obránci pečlivě čistili prostor před brankářem Pöpperlem. „Předtím to byla naše chyba, protože tyhle týmy hodně doráží a jdou do brány. Dnes jsme si na to dávali pozor a snažili jsme se jim v tom zabránit,“ komentoval hru obrany po zápase Gulaši.

Zápas s Mannheimem se místy pěkně přiostřil, hned čtyři hráči dostali po bitce trest na pět minut plus do konce utkání. Gulašiho to nepřekvapilo: „Byla to klasická hra Kanaďanů z německého týmu. Když začnou prohrávat o víc gólů, tak to začnou řezat a prát se. Ukázali jsme jim, že si to nenecháme líbit.“ Michal Gulaši se ve třetí třetině postaral i o humornou vsuvku, když mu po střetu s německým hráčem přelétla hokejka plexisklo. „Vůbec jsem nevěděl, kde je. Myslel jsem, že mi odletěla někam na led. Tak koukám a hokejka nikde, pak se diváci začali smát, takže mi došlo, že je za mantinelem. Rozhodčí zapískal, tak jsem čekal, jestli mi ji vůbec vrátí,“usmíval se po zápase.

Na zápas dorazila i početná a velmi hlasitá skupina mannheimských fanoušků, kteří vytrvale povzbuzovali svůj tým i přes nepříznivé skóre. „Čekali jsme, že tu bude dobrá atmosféra, protože Němci mají doma plnou halu,“ konstatoval Hanzlík. Spartu v pátek čeká souboj s dalším německým týmem z Berlína, který bude hostit stadion v Drážďanech. „Doufáme, že na zápas s Berlínem přijde hodně lidí, protože umí dělat dobrou atmosféru, na kterou se těšíme,“ těší se Gulaši.

Oba hráči se shodli, že turnaj European Trophy je výbornou přípravou před nadcházející sezónou. „Určitě je to kvalitní příprava, lepší než přáteláky s první nebo druhou ligou. Je to jiné tempo, více lidí. Jediným mínusem je, že to jde v rychlém sledu za sebou a máme hodně zraněných. Odcházejí nám ti hráči, které potřebujeme na ligu. Ale už se začínají vracet a doufám, že během 14 dnů budeme v plné sestavě a začneme ligu s kompletním kádrem,“ doufá Hanzlík. Spokojen je i s průběhem přípravy na ligu: „Jsme spokojení s celou přípravou, jen nás sužují zranění, máme tři zraněné obránce, což nás hodně limituje v tom, že nám rychle ubývají síly. Ale s obrannou hrou jsme spokojení.“