21. 10. 2016 HC Sparta

Obránce Marek Hrbas přestupuje do Vítkovic

Sparťanskou defenzivu opouští jeden z jejích členů. Třiadvacetiletý obránce Marek Hrbas po více než třech sezonách v rudém dresu odchází do Vítkovic, které přebírají jeho kontrakt. „Markovi za sebe i své předchůdce děkuji za služby, které pro Spartu odvedl, a přejeme mu hodně úspěchu v dalším angažmá,“ říká Jiří Kalous, sportovní manažer a kouč mužstva.

Plzeňský odchovanec Marek Hrbas přišel do Sparty před sezonou 2013/2014 po čtyřech letech strávených v zámoří. V první sezoně v dresu Pražanů odehrál 17 zápasů v Tipsport extralize a další utkání v 1. lize v barvách Litoměřic. V ročníku 2014/2015 už si připsal 28 startů za Spartu a dalších devět v dresu Vítkovic, ve kterých byl na krátkém hostování. Poslední sezonu už odehrál kompletně ve sparťanském A-týmu, v 63 zápasech nasbíral 13 kanadských bodů a +27 ve statistice +/-. V aktuálním ročníku naskočil do devíti zápasů, ve kterých nebodoval.