30. 1. 2021 Petr Pavlík

O pátou výhru v řadě proti Zlínu

Vzhůru do dalšího boje! Sparťané se po vydařeném duelu s Plzní přesouvají do Zlína, kde budou bojovat už o pátou výhru v řadě a zároveň o čtvrté vítězství nad soupeřem z Moravy v aktuálním ročníku. Počínání našich hokejistů můžete sledovat od 17 hodin v přímém přenosu na HokejkaTV.

Sledujte utkání ve Zlíně na HokejkaTV!

Ke sledování utkání proti Beranům ze Zlína můžete využít přímé přenosy na HokejkaTV. Ty jsou navíc kvůli novým opatřením vlády a omezenému počtu diváků na stadionech volně přístupné všem sparťanským permanentkářům. Více informací čtěte ZDE>>>.

Němcova premiéra a Machovského čisté konto

Svěřenci zkušených koučů Miloslava Hořavy a Josefa Jandače mají za sebou velice vydařené období, jelikož vyhráli počtvrté v řadě! Naposledy si Pražané vyšlápli na plzeňskou Škodovku, které nasázeli čtyři góly a po zodpovědném výkonu dokráčeli k vítězství 4:0. Dvěma přesnými trefami se blýskl útočník David Tomášek, který zaznamenal už čtrnáct gólů v probíhající sezoně a navrch přidal skvělých dvaadvacet přihrávek.

Výsledek 4:0 je pro nás parádní. Za tři využité přesilovky jsme moc rádi. V utkání byla z naší strany vidět velká odhodlanost, soustředěnost, navíc Machy zachytal parádně,“ komentoval po utkání David Tomášek. V duelu proti Škodovce si navíc odbyl svoji premiéru ve sparťanském dresu Ondřej Němec, jehož spoluhráči už pošesté v sezoně udrželi čistý štít. Uspějí Pražané i ve čtvrtém vzájemném duelu proti Zlínu?

Zlínští vyhráli v Olomouci a myslí na předkolo

Berani ze Zlína zatím neprožívají úplně vydařený ročník, vždyť svěřenci trenéra Roberta Svobody se krčí až na třináctém místě extraligového pelotonu. V posledním utkání ale celá zlínská družina zapomněla na předchozí nezdary, jelikož v důležitém vzájemném duelu proti Olomouci nezaváhala. Zlínští hráči si vypracovali cenný tříbrankový náskok a nakonec zvítězili 4:2. Na která jména ve zlínském kádru se trenéři nejvíce spoléhají?

Kanadské bodování týmu vede s dvaadvaceti body Antonín Honejsek, jenž nedávno svým podpisem nového kontraktu s mateřským klubem vyvrátil spekulace o svém odchodu. Druhé místo patří již patnáctibodovému Pavlu Kubišovi. Na dalších pozicích od třetího do šestého místa je seřazená čtveřice zlínských forvardů, kteří zaznamenali shodně dvanáct bodů. V obraně se zatím nejlépe daří dvanáctibodovému Daliboru Řezníčkovi.

Vzájemné bitvy hovoří jasně pro Spartu!

Není žádný jiný soupeř, proti kterému by se sparťanům v aktuální sezoně tolik dařilo. Pražané v dosavadních třech vzájemných duelech proti Zlínu zaznamenali pokaždé vítězství za plný počet bodů a navrch hned dvě čistá konta! V prvním případě naši hokejisté uspěli 3:0, vzápětí zvládli přestřelku na Moravě 6:4 a napotřetí smetli zlínského rivala vysoko 10:0! V tomto utkání prožil pětibodový večer zkušený tahoun Roman Horák.

Číslo zápasu:

4

Z posledních šesti vzájemných duelů na zlínském ledě sparťané hned čtyřikrát uspěli! Jak již bylo zmíněno, naposledy si odvezli výhru 6:4. Navážou naši hokejisté na předchozí úspěšné počínání?

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!