28. 1. 2014 Tereza Velikovská

O gól jsme si koledovali, mrzelo Pöpperleho

Dvě třetiny domácího duelu s Libercem to vypadalo, že si gólman TOMÁŠ PÖPPERLE připíše jubilejní desátou vychytanou nulu v této sezoně. Do té doby lépe hrající sparťané šli do třetí části s vedením 3:0 a vše vypadalo jednoznačně, poté ale celý tým polevil. Bílí Tygři byli všude o krok dříve, na Pöpperleho branku vystřelili během dvaceti minut hned devatenáctkrát. Ujala se sice jen dorážka Tomáše Filippiho, i ta však dokázala sparťanskému brankáři desáté čisté konto překazit.

Po skončení zápasu, ve kterém sparťané vyrovnali vzájemnou bilanci se Severočechy v této sezoně na 2:2, sám Pöpperle celý tým za nepovedenou třetí třetinu lehce pokáral. „Hráli jsme tam poměrně lehkovážně, hráči soupeře se dostávali dost lehce do šancí. Pak ale nakonec dali jediný gól z takové střely nestřely, která zaplavala a odrazila se od tyčky přímo Tomáši Filippimu na hokejku. Byl to docela nešťastný gól, ale koledovali jsme si o to,“ konstatoval.

Právě kvůli jediné trefě Bílých Tygrů ve čtvrtém vzájemném zápase přišel o možnost dotáhnout se na jedinou nulu od rekordu svého týmového kolegy Romana Málka v počtu vychytaných čistých kont v základní části. S devíti nulami na něj tak devět zápasů před koncem základní části stále dvě čistá konta ztrácí. Spoluhráče ale na ledě kvůli tomu nepeskoval: „Na spoluhráče jsem z branky nekřičel, jen tam občas něco proběhne, když třeba zbytečně nevyhodíme puk a podobně. Bylo to tam místy opravdu lehkovážné.“

Tomáš Pöpperle

Přes zisk tří bodů tak Bílí Tygři suverénně vedoucí Spartu opět potrápili. Oba dva vzájemné duely na vlastním ledě vyhráli, ve třetím duelu nakonec Pražany díky závěrečné dvacetiminutovce přestříleli 38 ku 31. „Oni nutně potřebují body, protože hrají o účast v play off. Bylo tedy jasné, že nám ten zápas jen tak nenechají dohrát a zkusí to. My jsme se tomu nijak moc nepřizpůsobili, ještě jsme tam zkoušeli různé lehkovážné zadovky a já nevím, co všechno. Pouštěli jsme sami je do šancí. Nakonec zaplať pánbůh, že jsme to vedení udrželi,“ oddechl si Pöpperle.

Tím víc, že sparťané díky třicáté tříbodové výhře v sezoně, nezklamali více jak 12 tisíc diváků v Tipsport areně. Velkou části z nich tvořili příslušníci složek Integrovaného záchranného systému, kteří měli na první duel věnovaný akci „Sparta vzdává hold“ vstup zdarma. „Trenéři na to kladli důraz a připravovali nás na to, že bude plná hala a nebude to lehký zápas. Abychom k tomu přistoupili naplno, nic nepodcenili a zápas zvládli. Lidí bylo hodně a byla by to škoda to nezvládnout,“ potěšilo devětadvacetiletého gólmana.

„Nebylo to tak hlasité jako když je plná hala například při derby. To celý stadion řve, dneska to bylo přece jen trošku tišší. Ale člověk i tak cítí, že tu je mnohem víc lidí, pro ten hokej je to lepší,“ pochvaloval si. Podobně vysoká návštěva se dá očekávat i v pátek, kdy čeká Spartu druhý zápas pod hlavičkou vzdávání holdu. Střetnutí s Karlovými Vary, které naposledy doma rozdrtili 11:0, odehrají sparťané ve speciálních dresech, které následně půjdou do aukce. Její čistý výtěžek bude předán Nadaci policistů a hasičů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!