2. 1. 2023 Daniel Ryl

Nový rok zahájíme doma proti Motoru

Úspěšný konec roku je za námi, ale nabitý program pokračuje! Jen tři dny po konci Spengler Cupu zahájíme nový kalendářní rok v úterý 3. ledna od 18:30 hodin proti Českým Budějovicím. Náš tým tak bude chtít prodloužit novou sérii výher, která čítá dva zápasy, a to navíc bez inkasovaného gólu.

Marodi zpátky na ledě, sparťan bojuje o Helmu

Oči všech sparťanů mířily v závěru roku do švýcarského Davosu, kde jsme úspěšně reprezentovali celý český hokej na Spengler Cupu, ale dobré zprávy hlásila také Praha. Na ledě už trénují zranění David Kaše a David Němeček, kteří by se v brzké době mohli vrátit do zápasového tempa.

Vy mezitím můžete vydražit v aukci podepsané puky a artefakty ze Spengler Cupu. A když už budete v ráži, hlasujte pro Davida Tomáška, jehož povedená klička v Mladé Boleslavi usiluje o triumf ve Zlaté helmě za prosinec.

SOUHRN 94. ROČNÍKU SPENGLER CUPU

Motor změnil kouče, závěr roku mu vyšel

České Budějovice odvolaly trenéra Jaroslava Modrého, načež dokázaly po Vánocích zvítězit v Hradci Králové i proti rozjeté Olomouci. Jihočeši však završili kalendářní rok porážkou 1:4 v Pardubicích, kde ještě v polovině zápasu drželi vyrovnaný stav, přesto nakonec odjížděl zpátky na jih Čech bez bodového zisku.

Jihočeši proplouvají ligou statisticky bez výkyvů. Přesilovky jsou průměrné, oslabení spíš horší, ale žádná tragédie. Co však Jihočechy trápí, to jsou první třetiny. Motor prohrál všech třináct zápasů, ve kterých nezvládl první dějství. Mužstvo navíc táhne jen zkušené trio Lukáš Pech (7+23), Martin Hanzl (9+15) a Milan Gulaš (12+11), kterému se však bodově nikdo další nepřibližuje.

Drama v Českých Budějovicích za dva body

Oba týmy za sebou mají zatím jedno vzájemné utkání, a to v říjnu na jihu Čech. Ačkoliv jsme góly Romana Horáka a Vladimíra Sobotky dvakrát vedli, domácí si vybojovali prodloužení, v němž skóroval Michal Řepík. Výhru 3:2 po prodloužení měl ale na svědomí zejména brankář Jakub Kovář, který pochytal 32 střel soupeře, zatímco našemu týmu stačilo čtrnáct pokusů.

V den zápasu...

Ukončíme nepříznivou sérii 3. ledna? Za posledních pět let jsme v tento den odehráli dvě utkání, obě v Praze, ale obě skončila porážkou. Nejprve jsme po třech výhrách padli před čtyřmi lety 3:5 s Třincem, předloni pak gól Davida Němečka neodvrátil porážku 1:3 s Libercem.

Věděli jste, že...

Náš bývalý útočník Filip Chlapík slaví nejen triumf na Spengler Cupu, ale už v létě se dočká druhého potomka! Filipovi i manželce Báře přejeme hlavně pevné zdraví a těšíme se, až bude Chlapík znovu létat po ledě ve sparťanském dresu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!