1. 1. 2022 Petr Pavlík

Nový rok odstartujeme doma proti Boleslavi

Sparťané se po dlouhé přestávce vinou zrušeného Spengler Cupu vrací zpět do zápasového kolotoče, když v prvním utkání roku 2022 změří síly s Boleslaví. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače odstartují leden dvěma zápasy v řadě na domácím kluzišti a zároveň budou chtít přerušit sérii tří porážek v řadě. Utkání proti Bruslařům startuje v neděli 2. ledna tradičně od 16.00 hodin.

Nový rok a návraty do sestavy

Náš tým sehrál ve druhé polovině prosince pouze dva zápasy, ve kterých nebyl bodově úspěšný. Sparťané po reprezentační přestávce zavítali do Pardubic, kde inkasovali na začátku druhé třetiny dvě branky, které byly vzhledem k dalšímu průběhu utkání rozhodující. Sparta prohrála na východě Čech těsně 2:3. V předvánočním období sparťané doma přivítali třinecké Oceláře. Naši hokejisté v divoké přestřelce podlehli svému soupeři 5:8 a připsali si třetí prohru v řadě.

Děláme spoustu chyb v obraně a některé situace máme špatně pohlídané. Hned na úvod zápasu jsme dostali gól, pak se nám sice podařilo srovnat, ale uletěli nám na 1:4. I když jsme srovnali na 4:4, ke konci druhé třetiny opět odskočili. Řekli jsme si, že do třetí třetiny půjdeme naplno, ale nepodařilo se nám dodržet náš plán, soupeř naopak odskočil ještě víc,“ hodnotil zápas s Třincem obránce Ondřej Mikliš.

Sparťané v novém roce budou kromě lepších výsledků vyhlížet mimo jiné i několik návratů z týmové marodky, která je v aktuální době stále početně zaplněná. Úspěšným, kdo se může brzy vrátit zpátky do zápasů, je obránce David Němeček. „V půlce ledna mám domluvenou kontrolu, od které se bude všechno odvíjet. Doufám, že brzy dostanu zelenou a budu se moct připojit k týmu,“ věří talentovaný bek.

“Zatím poctivě rehabilitujeme, ruku rozhýbáváme a posilujeme. Na ledě jsem skoro dva měsíce, ale bohužel bez puku, který jsme teprve před nedávnem začali lehce zapojovat. Výhodou alespoň je, že jsem mohl normálně pracovat na spodní části těla a udržovat se v kondici,“ pokračuje ve své úspěšné rekonvalescenci klíčový obránce. „Leden může být zlomový. Vnímám pozitivně, že budeme hrát spoustu zápasů doma," dodává. Do nedělního zápasu by se však měli zapojit dva jiní navrátilci!

Boleslavští porazili Vítkovice a míří nahoru

Bruslařský klub odehrál v prosinci celkem sedm utkání a ve třech z nich zvítězil. Trenér Pavel Patera má ale ke spokojenosti s výkony svého týmu daleko. Boleslavští hokejisté v posledním období střídají většinou výhry s porážkami. V posledním utkání roku 2021 Bruslaři změřili síly v domácím prostředí s Vítkovicemi, které porazili 5:2. Domácí hráči položili základní stavební kámen úspěchu zejména v první třetině, kdy se prosadili celkem třikrát a díky dvěma dalším vstřeleným gólům ve druhé části dokráčeli k tříbodové výhře.

“První dvě třetiny jsme odehráli z naší strany velmi dobře, ve třetí nás soupeř zatlačil a zaslouženě dal dva góly. Nechci říct, že to bylo drama, ale výkon nebyl z naší strany takový, jako v prvních dvou třetinách. Vítkovice prohrávaly o pět gólů, neměly co ztratit. Hrály hodně otevřeně, a to jim vycházelo. Párkrát jsme se špatně rozhodli v obranném pásmu a jejich hráči se chytli a šli do tlaku. Oni hráli velice dobře a nátlakově, my jsme s tím bojovali,“ přiznal po utkání autor vítězné branky na domácí straně Tomáš Fořt.

Vzájemná bilance je v sezoně vyrovnaná

Sparťané v prvním vzájemném klání v aktuální sezoně porazili Mladou Boleslav na svém ledě v poměru 3:1. Dvěma góly se prezentoval sparťanský útočník Miroslav Forman, který se výraznou měrou podílel na cenné tříbodové výhře. Druhý úspěšný triumf v této sezoně mohli sparťané přidat v odvetě na boleslavské půdě, kde však nezachytili vstup do zápasu a prohráli 2:3. Jediné dva góly na straně Sparty obstaral David Kaše a švédský tank Erik Thorell.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ze Sparty do zámoří: Vzpomínám jen v nejlepším!

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!