13. 12. 2013 Robin Mana

Novotný: Bylo těžké dostat se zpět do hry

Značnou část úvodu sezony laboroval se zraněním. V duelu s Libercem dostal podruhé v dosavadním průběhu extraligy důvěru mezi třemi tyčemi, ale návrat na led mu vinou prohry a čtyř inkasovaných branek částečně zhořkl. Utkání hodnotil v pozápasových ohlasech brankář FILIP NOVOTNÝ.

Filipe, takový návrat do branky jste si asi nepředstavoval…
Tak to určitě ne. Po devíti minutách jsme prohrávali 0:2 a bylo pro nás pak hodně těžké vracet se zpátky do hry. Měli jsme tam sice šance ve druhé třetině, kdy jsme to mohli otočit, byla tam přesilovka čtyři na tři, ale nevyšlo to. Navíc Liberec hraje doma mnohem lépe než venku. Bohužel…

Zastavme se u těch úvodních gólů. Nejprve nešťastný odraz od mantinelu, u té druhé branky jste zase poměrně vehementně bušil hokejkou o led a upozorňoval na zapomenutého Barteka. Mohl byste popsat ty situace?
Byla tam střela od beka, útočník přede mnou to tečoval těsně vedle brány a na ten rychlý odraz k dorážejícímu hráči už jsem nestihl reagovat. Druhý gól byl jasná věc. Bartek nám ujel a trefil to přesně mezi nohy. Možná to byla trochu i moje chyba, těžko říct, udělal to dobře…

Před zápasem se právě hovořilo o tom, že při absenci Petra Nedvěda bude pro vás největším nebezpečím právě Martin Bartek...
V kabině jsme si říkali, že je třeba si na něj dávat pozor a on nám hned v první třetině takhle ujede. Dá se říct, že ten zápas vlastně rozhodl.

Sparta dál neochvějně vládne extralize, přesto se teď dvakrát za sebou stalo, že vždy když nastoupila gólmanská dvojka, tým nebodoval. Vím, že je to asi nepříjemná otázka, ale myslel jste na to?
Tohle si člověk nemůže připouštět, Pepis samozřejmě chytá skvěle a tým mu veří. Nesmíme se v tom ale nějak utápět. Každý zápas je samozřejmě důležitý, ale v neděli hrajeme ve Varech a jedeme dál. Jistě je to pro nás určité varování směrem k play-off,tam musíme být připraveni na takovou důraznou hru nebo by to nemuselo dobře dopadnout.

Sparta měla svoje šance, ale dnes to tam prostě nepadalo. V závěru už to byla asi i trochu křeč, vnímal jste to nějak na ledě?
Když vidíte tři minuty před koncem, že prohráváte o tři branky, už tušíte, že to půjde jen velmi těžko otočit. Chceme samozřejmě vyhrávat, ale dnes je třeba přiznat, že soupeř byl lepší.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Hlinka: Nevyšla nám sázka, které jsme věřili

JUN: MBL - SPA 3:2sn - Smutný start semifinále

DOR: SPA - TRI - 0:1 - Budeme hrát o bronz

​BSH: Konec ve čtvrtfinále je neúspěch