12. 8. 2018 Martina Nová

Nic jsme nevypustili, těší oslavence Formana

Vysoká výhra nad Davosem, dvě asistence, dva góly a pohár, to jsou narozeninové dárky pro MIROSLAVA FORMANA, který slaví 28. narozeniny. „Sehráli jsme výborné utkání. Hráli jsme celý zápas, i když jsme vedli 7:2, tak jsme stále tlačili. Ze systému jsme nevypadli a hráli jsme tak, abychom přidali další góly,“ hodnotil s úsměvem výhru 10:2 Forman. Proti účastníkovi švýcarské NLA nastoupil teprve ke svému druhému utkání po zranění, přesto byl jasnou hvězdou utkání ve sparťanském dresu.

Míro, vítězství 10:2 proti Davosu, to jste asi nečekali, že?
Věděli jsme, že dva zápasy vyhráli, čekali jsme těžké utkání. V první třetině jsme jim nastříleli hodně gólů, to podle mě rozhodlo a potom jsme hru diktovali my. Bylo to lehčí utkání, než jsme čekali, ale jsme za to rádi a odvedli jsme dobrou práci.

Švýcaři byli dost nedůrazní, na ledě jste si s nimi celkem hráli. Nezaskočilo vás to, že nekladli odpor?
Jsme dost dobře připravení, jim to tam napadalo, z pár střel byly tři góly a už se jim těžko vracelo do hry. Ale my jsme si to pohlídali, nevypnuli jsme, což se nám v minulosti často stávalo. Hráli jsme perfektně.

V sobotu s Pardubicemi jste naskočil poprvé do utkání po zranění, dnes to byl pro vás druhý zápas, vypadalo to, že jste se na ledě cítil velmi dobře…
Až mě to překvapilo. (smích) Ještě mám ale před sebou hodně práce, potřebuju zapracovat na fyzičce a odehrát pár zápasů, aby to bylo lepší, ale řekl bych, že to bude dobrý.

O střeleckou mušku jste ale rozhodně nepřišel, proti Davosu dva góly a dvě asistence…
Asi mi ta operace nakonec opravdu pomohla. (smích)

Úvodem turnaje se vám zranilo několik hráčů, a proto jste dnes nastoupili s řadou vypůjčených hokejistů. Souhra ale nebyla problém, viďte? 
Jsou to zkušení hráči, mají za sebou i několik startů v extralize, brankář nám taky chytal výborně. Byli na ledě rozhodně vidět a moc nám pomohli.

Kromě zisku poháru slavíte také své narozeniny, krásný dárek jste dostal...
Ano, povedlo se to, určitě jsem si ten den zpříjemnil. (úsměv)

Budete muset něco v kabině zaplatit?
Už jsem dal tolik peněz do kasy, že už mi to snad odpustí. Hattrick nebyl, Pecháček dával desátý gól, tak ten by snad měl něco zaplatit. (smích)

V následujícím týdnu vás čeká turnaj v Ga-Pa. Jak se na tyto zápasy těšíte?
Je tam hezký turnaj i hotel. Těšíme se, pojedeme tam pro další pohár a čekají nás dva pěkné zápasy.

Jak podle vás nyní šlape tým pod novým trenérem?
První turnaj, pohár, desítka Davosu, vypadá to zatím dobře, ale jsou to jen přípravné zápasy. Objevují se už některé věci, které bychom chtěli zahrnout do systému. Zatím to šlape dobře, důležité bude přenést to také do extraligy.

V přípravných zápasech zatím působíte velmi důrazně, tlačíte se do branky, bojujete. Právě tohle budete chtít předvádět i v extralize, že?
Přesně tak a snad budeme takhle pokračovat, pro současný hokej je to důležité. Je dobře, že bojovnost ukazujeme už teď.

Přinesl tuhle energii právě Uwe Krupp? V rozhovorech říkal, že chce hrát hlavně dobrý hokej…
To je přesně ono. Máme nějaké know-how a nechceme víc prozrazovat. (úsměv)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!