18. 10. 2009 Lucie Strouhová

Nešťastník Gulaši: Byla to velká chyba

Mohl se stát hrdinou druhého pražského derby, namísto toho jen přihlížel vedoucímu gólu Slavie. Obránce Michal Gulaši nejprve vstřelil úhlavnímu sokovi branku, následně však hrubou chybou v přesilové hře dovolil Slavii jít znovu do vedení. Svěřenci trenéra Hynka prohráli také druhou bitvu o Prahu.

Holešovičtí na svého rivala vlétli s velkou vervou, taktické pokyny však dlouho vítězily nad brankami. Hostující tým se ve druhé části dostal do vedení, srovnat krok se podařilo Spartě až svátečním střelcem. Michal Gulaši před brankou tečoval puk za Nerudu. Srovnáno! „Jsme domluveni s Jirkou Vykoukalem, že jeden z nás vždy před branku půjde. Tentokrát to vyšlo na mě, ale bylo to k ničemu, když jsme nevyhráli,“ soukal ze sebe mladý zadák.

MICHAL GULAŠI
Právě Gulaši stál rovněž u druhé branky Slavie, které dopomohl v přesilové hře chybou na modré čáře. „Místo po hráči jsem šel po puku, Červenka si mě obhodil. Byla to moje chyba. Udělal to dobře, už jsem se nestihl vrátit,“ krčil rameny. Po dvou úderech soupeře v přesilové hře Sparty v Pardubicích uspěla v početní nevýhodě také Slavia. „Nemělo by se to stávat, když hrajeme přesilovou hru, tak musíme dát branku my,“ zlobí se Gulaši.

Po zásahu Červenky však do konce utkání zbývalo necelých čtrnáct minut. „Bylo ještě dost času zápas otočit, takže nás to nezlomilo. Bohužel jsme ze spousty šancí nedokázali vytěžit branku,“ řekl rodák z Ostravy. Sparta za tři minuty inkasovala další tvrdý direkt do vlastní sítě a šance na bodový zisk se vytrácely. Přesto svěřenci Hynka dali do závěru maximum.

„Hnali jsme se za góly, ale dokázali jsme dát pouze jeden kontaktní. Nehráli jsme špatně, ale opět jsme neproměnili šance. Slavia chodila do brejků, které ji vycházely,“ zoufal si talentovaný bek. „Mrzí nás to, chtěli jsme odčinit výkon ze Slavie. Ale nevyšlo to, pořádně to štve, ale jdeme dál,“ burcuje.

Gulaši působí v hlavním městě druhým rokem, přesto derby pražských celků prožívá intenzivněji než kterýkoliv jiný zápas. „Kdo není nebo nebyl ve Spartě, nepozná co je to pravé derby. Jsem rád, že jsem tady a mohu takovéhle zápasy hrát. Je to něco většího než derby Třince s Vítkovicemi. Na druhou stranu pak o to více bolí prohra,“ přiznává. Tentokrát si na bitvu o vládce Prahy našlo cestu více než jedenáct a půl tisíce diváků. „Atmosféra byla skvělá. Děkuji lidem, kteří nás přišli podpořit,“ vzkazuje na dálku.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila