26. 4. 2022 Daniel Ryl

Němeček: Hloupě jsme faulovali, ale vrátíme se!

Finálové utkání s pořadovým číslem pět sparťanům nevyšlo, když v Třinci po nepovedeném výkonu prohráli 3:7 a ve čtvrtek budou odvracet konec sezony. "Není to o Třinci, ale o nás. Odehráli jsme špatný zápas, který musíme spláchnout a připravit se na domácí. Věřím, že se do Třince vrátíme," motivuje David Němeček, autor šťastného gólu.

Čím nás v pátém utkání Třinec přehrál?
Není to o Třinci, ale o nás. Nepředvedli jsme vůbec nic. Odehráli jsme špatný zápas, který musíme spláchnout a připravit se na domácí zápas. Uděláme maximum, abychom se do Třince v sobotu vrátili.

Začali jsme šťastným gólem, střílel jsi záměrně?
Dráhu letu změnila až teč. Nastřeloval jsem puk na hráče na středu, ale nějaká teč ho zvedla, zaplaval a skončil v brance. Já jsem zpočátku ani o gólu nevěděl. Odjel jsem střídat, ale viděl jsem kluky zvedat ruce, tak jsem zůstal.

Zdálo se, že na Ondřeje Kacetla nahozené střely platí, byl to záměr?
Určitě jsme nešli do zápasu s plánem střílet přes celé hřiště. Takový gól padne jednou ze sta nahození. My jsme chtěli více střílet od modré čáry, dva góly nám takhle padly, ale víc jsme jich bohužel nepřidali.

Rozhodla naše nevyužitá přesilovka za stavu 3:5, po které Třinec odskočil na rozdíl tří gólů?
Přesilovky nám mají pomoct, ale my je bohužel nevyužili. Třinec dostal příležitosti, které využil. Jejich přesilovky ale pramenily z našich hloupých faulů, které se nesmí stávat, natož v zápase play off.

Když se ale vrátíme k předchozím výkonům, nic ztraceného není, souhlasíš?
Určitě! Je to play off, takové zápasy se stávají. Abychom skončili, soupeř nás musí porazit čtyřikrát, zatím vyhráli jen třikrát. Věřím, že se do Třince vrátíme!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru