6. 10. 2022 Daniel Ryl

Na led soupeře ze semifinále! Čeká nás Motor

Nešťastný úterní den už sparťané hodili za hlavu, protože nás v pátek 7. října čeká cesta na jih Čech. Od 17:30 hodin se představíme na ledě Motoru, našeho jarního semifinálového soupeře. Zápas v Českých Budějovicích můžete sledovat v přímém přenosu O2TV Sport, případně na webu Onlajny.com.

Na Motor s uzdraveným trenérem i hráči

V dalším extraligovém utkání se představíme po neplánované pětidenní přestávce. Úterní utkání Ligy mistrů na ledě Jukuritu zhatily technické problémy našeho letadla, kvůli kterým jsme nemohli na sever Evropy odletět. Ač jsme se snažili utkání odložit o den později, kvůli neochotě ze strany soupeře i CHL byl zápas zkontumován ve prospěch Mikkeli.

Na palubě autobusu však tentokrát nebude chybět trenér Pavel Patera, kterého by do Finska stejně nepustily zdravotní potíže. Blízko návratu na led jsou po delším zranění obránce Michael Krutil a útočník Jan Buchtele.

Motor se po skvělém úvodu zadrhl

Jihočeši začali po bronzové sezoně ve velké euforii, když po prvních třech zápasech svítilo na jejich kontě devět bodů! Následně však přišly potíže se střílením gólů, které se podepsaly na posledních výsledcích. České Budějovice daly v pěti duelech pokaždé pouze jeden gól, i proto mají z potenciálních patnácti bodů jen jeden.

Nejproduktivnějším borcem je zkušený útočník Milan Gulaš, který v prvních třech zápasech nastřílel hattrick a dvěma góly sestřelil Litvínov. Od té doby má však jen dva body a s celým týmem se propadl do středu tabulky.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU MOTORU:

PŘÍCHODY ODCHODY
Lukáš DOUDERA (O, Karlovy Vary) Ivan LYTVYNOV (O, Letňany)
Martins DZIERKALS (Ú, Plzeň) David ŠTICH (O, Mladá Boleslav)
Zdeněk DOLEŽAL (Ú, Sparta) Matouš VENKRBEC (Ú, Prostějov)
Filip PŘIKRYL (Ú, Plzeň) Jan PISKÁČEK (O, Plzeň)
Jakub STRNAD (Ú, Kladno) Jindřich ABDUL (Ú, Litvínov)
Vojtěch TOMEČEK (Ú, Olomouc) Daniel VOŽENÍLEK (Ú, Třinec)

Jiří ONDRÁČEK (Ú, Zlín)

V den zápasu...

V pátek uběhne patnáct let od prvního a doposud posledního vzájemného souboje, který se odehrál 7. října. Utkání se tehdy odehrálo na našem ledě, kde jsme sice gólem Michala Sivka vedli, jenže hosté do půlky utkání otočili a nakonec jsme museli skousnout porážku 1:4.

Věděli jste, že...

Úvodní gól by mohl být minimálně statisticky důležitý! V posledních osmi vzájemných zápasech včetně jarního play off zvítězilo mužstvo, které vstřelilo první branku. Na náš tým si u Fortuny můžete vsadit v pěkném kurzu 1.87 a navýšit tak svůj kurz na tiketu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!