5. 1. 2023 Daniel Ryl

Na Liberec půjdeme i s novou posilou

Vstup do nového roku vyšel našemu týmu proti Českým Budějovicím na jedničku, ale už v pátek 6. ledna od 18:30 hodin nás čeká další náročný duel. Do domácí O2 areny zavítá Liberec, proti kterému nastoupíme také s novou posilou útočníkem Pavlem Kousalem. Vstupenky na utkání rychle mizí, tak si zajistěte nejlepší místa včas.

Zapíše se mladík do historie?

Fanoušci budou v sestavě hledat zejména číslo 61, které bude nosit útočník Pavel Kousal, ale v dalších zápasech už přesedlá na svou 23. "O tom, že jdu do Sparty, jsem se dozvěděl až ve středu pozdě večer, takže jsem byl trošku překvapený. Vůbec jsem nečekal, že to bude takhle narychlo. Moc se sem těším," přiznala v prvním rozhovoru posila z Mladé Boleslavi.

Už v noci na pátek bude o historický zápis usilovat sparťanský útočník Petr Hauser, jenž bude bojovat s českými mladíky ve finále MS proti Kanadě. V případě, že si přiveze zlato, stane se teprve čtvrtým sparťanem, kterému se to podařilo! V roce 2000 se radovala trojice Tomáš Duba, Michal Sivek a Martin Holý, přičemž první dva titul obhájili také o rok později pod vedením tehdejšího sparťanského trenéra Pavla Hynka.

Experti na buly stoupají tabulkou

Severočechům vyšel závěr roku velmi slušně, jelikož v prosinci vyhráli pět zápasů z devíti a dali zapomenout na říjnové trápení. V prvním utkání nového roku navíc rozstříleli Olomouc jednoznačně 6:1, čímž se posunuli na sedmé místo tabulky. "Od začátku jsme dobře bruslili, byli silní na puku a kontrolovali průběh zápasu," pochvaloval si pro klubový web útočník Jakub Rychlovský.

Postavení v tabulce kopíruje i týmové statistiky. Bílí Tygři mají slušnou úspěšnost přesilovek, jejich oslabení patří do středu a zároveň patří mezi nejslušnější týmy extraligy. Mužstvo Patrika Augusty však dominuje na vhazováních, která jsou s úspěšností 56,91 % nejlepší v celé extralize.

Těsné bitvy, dobrý konec a šest bodů!

Zápasy proti Liberci bývají často vyrovnané, což se potvrdilo i v tomto ročníku. Vzájemný souboj v Praze jsme naklopili na svou stranu dvěma góly Davida Němečka s Michalem Řepíkem, ale o vítězství 3:1 rozhodl až gól Davida Tomáška z 58. minuty utkání. Bitva pod Ještědem byla gólově ještě chudší, jelikož na tříbodovou výhru 1:0 stačila jediná trefa Davida Dvořáčka.

V den zápasu...

Na 6. leden nevzpomínáme v dobrém. Právě v tento den před osmi lety nás navždy opustil člen Klubu legend a bývalý reprezentační obránce i trenér Karel Gut, který by letos v září oslavil už 94. narozeniny.

Věděli jste, že...

I třetí zápas se ponese v duchu malého souboje mezi Romanem Horákem a Tomášem Filippim. V extralize najdete jen 21 hráčů, kteří za sebou mají alespoň čtyři stovky vhazování a právě tito dva zkušení borci jsou v celé soutěži nejlepší! Náš útočník má úspěšnost 60,46 %, zatímco soupeř vévodí tabulce s úspěšností 63,73 %.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!