29. 1. 2010 Lucie Strouhová

Myslíme na páté i čtvrté místo, prozradil Hanzlík

Na utkání s mateřskou Mladou Boleslaví se umí pořádně nažhavit. Zadák Jan Hanzlík z posledních čtyřech vzájemných zápasů dvakrát vstřelil vítěznou branku a výrazně tak Pražanům pomohl k bodům.

Sparta ve městě Škodovek urvala čtvrté vítězství v řadě, které se tentokrát nerodilo vůbec snadno. Ačkoliv šli svěřenci trenéra Volka dvakrát do vedení, Mladá Boleslav vždy v krátkém časovém úseku dokázala srovnat. „Byl to urputný hokej, spíše boj ve středním pásmu. Boleslav potřebuje každý bod, což bylo znát,“ přiznal po pětačtyřicátém kole obránce Jan Hanzlík.

Právě rodák z Mladé Boleslavi zasadil domácímu celku vítězný hřebíček do rakve. Na důraz v brankovišti, který vedl k rozdílové trefě ve 45. minutě utkání už Mladoboleslavští nenašli odpověď. „Byla to trošku náhoda. Měl jsem zavřené oči a šťouchal jsem do puku, že ho prostě musím dotlačit do brány,“ smál se po utkání šťastný střelec, který krátce po svém úderu vítězně zvedl ruku k hlavní tribuně.

Jan Hanzlík

„Seděl tam táta s kamarády, všichni jsou fanoušci Boleslavi. Včera jsme si volali, bavili jsme se o zápase a prohodil jsem, že určitě dám gól. Udělal jsem na něj vítězné gesto, protože táta chvíli předtím mávl bezmocně rukou, jako že jsem domácí pohřbil. Přitom já branek moc nedávám, takže jsem měl obrovskou radost,“ vracel se k radostnému okamžiku, otec však jeho radost nejspíše sdílet nebude.

„Moc mě určitě nepochválí, ale fandí mi. Nejraději by byl, kdybych dal branku a zápas skončil 3:3. Takhle je určitě rád, že se mi zadařilo, ale na druhou stranu smutní a bude za mě platit,“ rozpovídal se dobře naladěný obránce, jenž každý zápas s mateřským celek prožívá více než jindy.

„V Boleslavi jsem vyrůstal, dokonce tam bydlím. Jsou to pro mně utkání plné emocí a nervů, kolikrát mě kluci musí krotit, aby nám nenaskakovaly zbytečné tresty,“ přiznává. „Není mi moc příjemné hrát proti Boleslavi. U mantinelu na mě lidi křičí, já samozřejmě v zápalu odpovídám. Cítím se více v transu a moc chci vyhrát,“ doplňuje.

Vítězstvím si Sparta upevnila pozici na šesté příčce, pevnou půdu pod nohama a jistoto čtvrtfinále však Holešovičtí necítí. „Ještě ne, musíme udělat alespoň osm, devět bodů, abychom se cítili v bezpečí. Koukáme se dopředu, nechceme být jenom šestí. Myslíme na páté, čtvrté místo,“ prozradil nejbližší cíle.

Nyní má Sparta čtyři vítězná utkání v řadě, potvrdit formu však musí během následujících dní na ledě Zlína a Karlových Varů. „Chtěli jsme doma urvat všechny body, což jsme cítili jako povinnost. Z Boleslavi jsme chtěli body taky, potřebujeme se co nejvíce odtáhnout od spodní části tabulky. Jedeme dvakrát ven, odehrajeme těžké zápasy a tyhle tři body by nám mohli pomoci,“ věří na závěr nejlepší hráč Sparty v hodnocení plus/mínus bodů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!