26. 11. 2023 Lucie Citterbartová

Mužík: K výhře nás dovedl týmový výkon

Pod divokou přestřelku v Liberci se gólově podepsal také Radek Mužík, který svým prvním sparťanským i extraligovým gólem skóroval v oslabení. "Utkání nás moc bavilo, byl to atraktivní zápas. Hrálo se nahoru dolů. Dali jsme víc gólů, takže jsme šťastnějším týmem," řekl v mixzóně, kde chválil také práci centrů, kteří museli vinou zdravotních potíží Vladimíra Sobotky odehrát dvě třetiny ve třech.

Jak hodnotíš tento napínavý, a hlavně náročný zápas?
Pozitivně, protože jsme hráli jako tým, což nás dovedlo k vítězství. Slyšel jsem, že je Liberec doma velmi nepříjemný, což se potvrdilo. První třetinu začali velmi dobře a dělali nám svým forčekingem problémy, ale nakonec se nám podařilo srovnat a vyhrát.

Tvůj gól vyplynul z vysokého napadání při oslabení. Je to důvod našich úspěšných oslabení?
Musím v první řadě pochválit Janiho Lajunena, který celou akci začal výborným napadáním. Podařilo se nám vybojovat puk, tak jsem zariskoval a vyplatilo se. Dobře jsem to přečetl a viděl šanci. Bylo to navíc moje první střídání v oslabení, takže mám velkou radost, že se to takhle sešlo. (usmívá se)

Míra Forman jako pokladník chyběl, ale už ti kluci nahlásili příspěvek do kasy?
Ještě jsem nekontroloval telefon, ale myslím, že už mi Míra poslal zprávu, že mě to vyjde draho. (směje se)

Někteří z kluků nebyli stoprocentně fit, navíc v průběhu zápasu odpadl Vláďa Sobotka. Je vítězství o to cennější?
Určitě je to trošku znát, ale musím pochválit naše centry, kteří skvěle odehráli dvě třetiny ve třech. K nim se pak přidal celý tým, takže jsme dokázali vybojovat vítězství společně.

Z venkovního tripu máme jedenáct bodů, panuje spokojenost?
Určitě. A obzvlášť, když jsou to body z venku. Teď nás čekají přípravy na úterní utkání s Litvínovem, protože O2 aréna má být skoro vyprodaná. Litvínov navíc hraje dobře, o to lépe se musíme připravit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!