21. 11. 2010 Petr Schwank

Musíme hrát pozorně dozadu, myslí si Koreis

P r a h a - Do zápasu naskočil jako centr prvního holešovického útoku s Hromasem a Pacovským na křídlech. Byl to právě jeho útok, který vrátil Spartě – alespoň na chvíli – klid na hokejky po kritické 14. minutě, v níž Budějovičtí vsítili dvě branky. Jakub Koreis po zápase jen těžko hledal slova, jimiž vystihnout současnou situaci Pražanů. „Dneska jsme prostě dostali moc gólů,“ řekl nakonec.

„Nemůžu to hodnotit jinak než negativně,“ stručně zbilancoval počínání své i svých spoluhráčů na ledě. Přitom zápas odstartoval pro Spartu víc než dobře. Soupeře brzy zmáčkla v jeho třetině a nedala mu vydechnout. V přesilovce se pak prosadil Yorick Treille.

Jenomže ve 14. minutě pykali na trestné lavici hned dva sparťané a Jihočeši jejich provinění bez milosti potrestali. Během chvíle otočili na 2:1. „Musíme lépe bránit,“ nabádá Koreis. Ale hned z následného buly se Spartě podařilo vyrovnat a prsty v tom měl právě Koreisův útok, jmenovitě pak Karel Hromas.

Jakub Koreis

„Nahodili jsme puk na zadní mantinel, odkud se odrazil zpět do hřiště. Karel Hromas ho dojel a dovezl prakticky až do brány,“ popisuje šestadvacetiletý forvard okamžik vyrovnání. „Tenhle gól Karel vybojoval.“

„Ale nemůže se nám stát, že dostaneme hned další,“ tvrdí rázně. Sparťané totiž hned minutu po vyrovnání znovu prohrávali. Trefil se Mikeska. „Vyrovnání vás sice nakopne, ale pak když to otočí, tak vás to srazí zpátky dolů. My jsme dali v první třetině dva góly, oni o jeden víc, což je špatně.“

„V posledních zápasech se trápíme střelecky, a když už jednou dáme dva góly, tak si nemůžeme dovolit dostat víc,“ má jasno Koreis. „A navíc hned v první třetině.“

Přesto však ještě po čtyřiceti minutách, kdy už sparťané museli umazávat dvougólové manko, většina kádru doufala ve zvrat. „Hlavně jsme se nechtěli vzdát,“ říká. Přeci jen, nebylo by to v TESLA ARENĚ nic nevídaného. Spartě už se takový kousek nejednou povedl. „Spoustu zápasů už jsme doma otočili.“

„Myslím si, že šance na otočení jsme měli, snížili jsme na 3:4. Ale to se nám povedlo už docela pozdě a bohužel už nám nezbyl čas alespoň vyrovnat,“ smutní Koreis. Ani on netuší, kde hledat příčinu sparťanského trápení. „Kdybychom to věděli, tak neprohráváme,“ tvrdí po chvíli.

V příštím zápase sparťané vyzvou Zlín. Ten už Holešovice v letošním ročníku jednou navštívil a Sparta jej tehdy přetlačila 3:2 v prodloužení. V úterý ale bude všechno jiné. „Musíme hrát pozorně dozadu, protože jestli nedáváme góly, tak si nemůžeme dovolit je dostávat. Obrana je základ, a když budeme důslední vzadu, šance nám z toho už nějak vyplynou,“ doufá Koreis. „A věřím, že dáme i nějaké góly.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila