19. 10. 2021 Daniel Ryl

Moravčík: Dva zápasy jsme totálně pos*ali

Už podruhé v řadě mířili sparťané za vítězstvím, ale v Plzni stejně jako proti Kladnu ve třetí třetině slibně rozjeté utkání ztratili. "Nevím, co k tomu říct. Bohužel jsme poslední dva zápasy totálně pos*ali," litoval po prohře 4:5. Už ve středu však mohou sparťané zaváhání napravit a proti Pardubicím vybojovat první místo.

Co se stalo, že jsme podruhé v řadě ztratili solidně rozehrané utkání?
Já nevím. V kabině jsme si k tomu něco řekli, ale tohle se nesmí stávat.

Rozhodly tři góly v oslabení, vaše zahozené šance, nebo bylo rozhodujícího něco jiného?
My máme šanci, nedáme gól a vzápětí se nám to valí na bránu, kde pak dostaneme takového pašeráka. Oslabení? To je celou sezonu, nemá cenu ho omílat.

Čím to je, že se vám oslabení tak nedaří?
My si furt něco říkáme, pak do toho každý dá něco svého a vznikne z toho kočkopes. Klobouk dolů, vymetl to nádherně, ale těžko se mi hledají slova a jakákoliv myšlenka.

Mohl mít vliv náročný program, když jste oba zápasy ztratili ve třetí třetině?
Mohl, ale nechceme se na program vymlouvat. Je to naše práce, od toho jsme tady. Už je jen na nás, jak se s tím vypořádáme. Bohužel jsme poslední dva zápasy totálně pos*ali.

Už ve středu hrajeme proti Pardubicím o první místo v tabulce, je to pozitivní vzpruha?
Upřímně, na zítřek vůbec nemyslím. Mám prázdno v hlavě a během cesty domů si musím přerovnat myšlenky. Chceme proti Pardubicím vyhrát stůj co stůj. Hlavně po posledních dvou zápasech, které jsme zazdili.