9. 12. 2018 Martina Nová

Machovský: V Liberci jsme neproměnili šance

Pražané se utkali v rámci 26. kola s Bílými Tygry, kteří posíleni zvučnými jmény a nejproduktivnějším hráčem ligy skolili Spartu zejména v přesilových hrách. MATĚJ MACHOVSKÝ měl nemálo práce se šikovnými libereckými útočníky, třikrát musel lovit puk ze své sítě. Jak sparťanský gólman hodnotí utkání, se dočtete v následujících řádcích.

Z posledních deseti zápasů venku jste devětkrát vyhráli, dneska se to nepovedlo. Co bylo hlavní příčinou?
Neproměnili jsme šance… Oni si jich sice vytvořili několik, my sice také, ale rozdíl byl v tom, že oni je využili a my ne.

Myslíte si, že byl rozhodující gól na 2:0 v přesilovce?
To ani ne, byla teprve druhá třetina. Ale nejvíc nás asi položil ten třetí gól ve třetí třetině. Sice se nám povedlo snížit, herně jsme se zvedli, začali jsme bruslit. Ale my musíme hrát pořád, nečekat na to, až nám to tam spadne…

Za Liberec hrál nejproduktivnější hráč ligy, Marek Kvapil. Připsal si další dva body, dal první gól, druhý vymyslel. Jak bylo pro vás obtížné si ho pohlídat?
Proti Liberci se hraje vždy velmi těžce. Čekají na přesilovou hru, kterých jsme jim dali požehnaně, a oni si s tím umí perfektně poradit.

Jak je obtížné vyrovnat se nejen s velkým množstvím zraněných hráčů, ale především s tím, jak musíte pro každý zápas lepit sestavu? Pokaždé naskočí někdo jiný, ovlivňuje i tohle váš výkon?
Možná to má vliv na útok, jestli jsou kluci více rozházení, třeba si tolik nerozumí… S tím se ale musí každý tým poprat. My se s tím pereme už dlouho, máme hodně kluků zraněných, vypadá to, že ještě hodně dlouho budou. Musíme bojovat a urvat co nejvíc bodů půjde.

Už bývá celkem pravidlem, když Sparta na konci zápasu odvolá brankáře, dostane také gól…
Je to špatný… Možná bychom se měli soustředit na to, jestli sehrajeme nějaký signál. Zkoušíme to domlátit okolo brány, ale bohužel to nevychází.

Nyní vás čeká přestávka. Myslíte si, že vám to jen prospěje?
Určitě ano. Aby se ti, co jsou zranění, dali trochu do kupy. Vypadá to, že dva hráči by se mohli brzy uzdravit, doufám v to a snad nás to po pauze nakopne.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!