25. 8. 2005 Lucie Vítková

Lvi z Curychu druhým soupeřem

Bez odpočinku, hned druhý den turnaje, nastoupí Holešovičtí ve Švýcarsku ke svému druhému utkání. Do cesty se Pražanům postaví ZSC Lions Curych, který svým zápasem turnaj zahajoval. Utkání znovu začíná ve 20:00.
Hokejový klub vznikl v Curychu v roce 1930. Prvního úspěchu v podobě mistrovského titulu se mužstvo dočkalo šest let po svém vzniku, tedy v roce 1936. Prvenství ve své zemi se ZSC Lions dočkali ve své historii ještě čtyřikrát. Naposledy v letech 2000 a 2001.

V loňském ročníku se po základní čísti umístil Curych na třetím místě v tabulce. V play off si poté poradil s Ambri Piottou 4:1 na zápasy, v semifinále smetl mužstvo Zugu rovněž poměrem na utkání 4:1. Ve finále švýcarské nejvyšší hokejové soutěže se postavil Davosu. Finálovou sérii začali lépe Lvi z Curychu. Ti vyhráli na ledě svého soupeře 6:4, když ve 26.minutě svítil na ukazateli stav 1:5. Domácí nezachránil ani skvělý Joe Thornton, který asistoval u všech čtyř gólů Davosu. Hráčům z moderního vysokohorského střediska se však povedl dokonalý obrat. Nejprve zvítězili v Oerlikonu 6:3, poté v domácí hale 3:2. Závěrečné dva duely se musely prodlužovat a byli to opět hráči Davosu, kteří byli v obou případech úspěšnější. Curych si na krk pověsil stříbrné medaile.

V první desítce kanadského bodování po dlouhodobé části měl Curych hned dva hokejisty. První příčku, tedy nejproduktivnějším hráčem švýcarské ligy, se stal Lev Randy Robitaille s sedmašedesáti body, na devátém fleku poté zakotvil jeho spoluhráč Róbert Petrovický s padesáti body. Prvně jmenovaný ovšem mužstvo v létě opustil podobně jako nejlepší obránce ZSC Lions - Mark Streit. V play off za Lvy řádili také Jan Alston nebo Tony Virta. V týmu působí také útočník Adrian Wichser, jenž v dresu Sparty bojoval na Spengler Cupu.

Tým Curychu má za sebou pouze tři přípravná utkání. Na domácí půdě si Lvi poradili s GCK Lions 6:2 a s českým klubem Plzní poměrem 3:2. Ruský celek Magnitogorsk uštědřil Curychu porážku 4:1.

Soupiska:

Brankáři: Ari Sulander, Yves Bührlimann Obránci: Andri Stoffel, Andreas Furrer, Mathias Seger, Severin Blindenbache, Beat Foerster, Martin Höhener, Martin Kout Útočníci: Dale McTavish, Mikael Karlberg, Reto Stirnimann, Daniel Steiner, Adrian Wichser, Claudio Maggi, Sandro Maggi, Andreas Camenzind, Michel Zeiter, Morris Trachsler, Robert Petrovicky, Thierry Paterlini, Kim Lindemann, Jan Alston, Pascal Tiegermann, Sven Helfenstein.
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru