15. 12. 2013 Jiří Liebreich

Lukáš Pech: Měli jsme kliku, ale také tři body

Karlovarští vstoupili do zápasu výrazně aktivněji, gólman Novotný čelil celé řadě velkých šancí soupeře. Ty ale ustál, a Pražané tak po drtivém nástupu soupeře mohli jít do vedení. Na rozhodujícím prvním gólu se asistencí podílel bývalý hráč Karlových Varů LUKÁŠ PECH. "Dnes jsme první třetinu prochrápali, se štěstím jsme ale vedli 2:0, to nám hodně pomohlo," bilancuje nad první dvacetiminutovkou.

Karlovarští vstoupili do zápasu lépe, Spartě se ale povedlo vstřelit první branku. U trefy Kubáta jste si připsal asistenci, byla to šťastná branka?
Samozřejmě, že to štěstí bylo, protože jsme si první třetinu vůbec nezasloužili vyhrát. Vary měly více ze hry, měly více šancí. Nám to tam takhle spadlo, vedli jsme 2:0. Měli jsme štěstí, první třetinu bychom si zasloužili prohrát. Měli jsme kliku, obraz hry neodpovídal výsledku první třetiny.

Lukáš Pech

Způsobilo to možné podcenění tabulkově slabšího soupeře? Karlovy Vary přitom v posledních šesti zápasech bodovaly…
Nemyslím si, že by to bylo přímo podceněním. Udělali jsme stejné chyby, které nás stály body v Liberci. Musíme si dávat pozor na začátky zápasů, které máme špatné. Musíme být koncentrovaní po celé utkání. Dnes jsme první třetinu prochrápali, se štěstím jsme ale vedli 2:0, to nám hodně pomohlo. Potom jsme přidali další dva góly, které nás už uklidnily. Poté jsme už Vary prakticky k ničemu nepustili.

Dá se říci, že jste soupeři dali lekci z produktivity?
Je to přesně tak. Dařilo se nám v předbrankovém prostoru, odrážely se k nám puky. Jejich gólman často nic neviděl. Vary měly tutovek víc, obzvláště v první třetině, ve které měly tři až čtyři. Mohly vést i 3:0, šance ale neproměnily. Bohužel pro ně, pro nás je to velká klika. Je to už poněkolikáté, co jsme zaspali začátek utkání. Klidně jsme odsud mohli odjíždět s prázdnou.

0:44
Průměrný čas na jedno střídání Lukáše Pecha

Ani vy, ani Kumstát jste se tentokrát proti svému bývalému klubu střelecky neprosadili, nemrzí vás to?
Góly jsme nedali, vyhráli jsme ale 4:0. Nemusíme je dávat, hlavní je odvézt tři body, což se podařilo. Šance jsem tam měl, bohužel mi to nevyšlo. Doufám, že mi to vyjde v jiném zápase, kdy se bude jednat o důležitější situaci. V tomhle směru mě to nemrzí, jsem hlavně rád za tři body.

Kapitán týmu Rolinek podle svých slov prožívá každý zápas proti Pardubicím hodně, jak je tomu u vás? Zvykl jste si již na novou roli, že přijíždíte do Varů v pozici hosta?
Nezvykl, ještě ne. Když jsem sem přijel poprvé, tak tam nějaká nervozita byla. I dnes to na mě dýchlo. Hrál jsem tady spoustu let, na Vary budu vždy vzpomínat jen v dobrém. Ty nejlepší okamžiky jsem zažil před nějakými pěti lety tady v Karlových Varech. Vždy na to budu vzpomínat a doufám, že k těmto úspěchům ještě nějaké přidám tady ve Spartě.

Byl rozhodující gól utkání ten na 3:0 na začátku druhé třetiny?
Podle mě rozhodla už branka na 2:0. Oni měli plno šancí, my jsme ale zničehonic vedli o dvě branky. To je zabrzdilo. Pak ještě náš nástup ve druhé třetině. Tam jsme dali rychlou branku, i ta rozhodla. Čtvrtý gól jsme vstřelili se štěstím, Habimu (Habalovi) puk skočil přes hlavu, ani nevím, jak to bylo možné. Měli jsme doopravdy kliku, od druhé třetiny jsme si ale náskok hlídali. Hráli jsme dobře. Soupeře jsme potom už k ničemu nepustili.

Kolik bude brankáře Novotného první nula ve Spartě stát?
Já doufám, že hodně, mě taky nikdo nešetří (smích).