4. 11. 2014 Pavel Hrdina

Lukáš Cingel: Musíme zůstat pozitivní

Slovenský útočník LUKÁŠ CINGEL zlomil 105 minut dlouhé čekání Sparty na gól. Jeho snížení na 1:2 ve třetí třetině bohužel pro domácí tým na vítězství nestačilo. „Na začátku jsme měli nějaké šance i tyčky, potom jsme ale trochu zaspali v obraně a oni z toho dali gól, což nám trochu podlomilo kolena,“ lituje dvaadvacetiletý sparťan.

Jak se vyrovnáváte s druhou, byť těsnou prohrou v řadě?
Těžko to hodnotit, je to za námi a musíme si z toho vzít to pozitivní. Škoda, že jsme nedali první gól. Na začátku jsme měli nějaké šance i tyčky, potom jsme ale trochu zaspali v obraně a oni z toho dali gól, což nám trochu podlomilo kolena. Musíme prostě dávat víc gólů. Když v jednom zápase nedáte žádný gól a ve druhém jeden, vyhrává se jen těžko.

Opět jsme neviděli moc gólů, snažili jste se klást větší důraz na obranu?
Hráli jsme v obou zápasech takový defenzivní hokej, který se hraje všude, nepadá moc gólů. Snažíme se hrát hodně do obrany. Ale nemyslím, že bychom hráli málo útočně. Máme hodně šancí, jenom nám to tam nepadá.

Lukáš Cingel

Takže zatím není po dvou zápasech, kdy se podařilo Spartě dát jediný gól, vyvozovat nějaké závěry?
Myslím si, že to zase přijde. Takových zápasů ještě určitě bude hodně. Nemůžeme se dlouho držet dole, musíme zůstat pozitivní, jít do dalšího zápasu stejně jako do každého jiného. Pak se to zlomí a budeme dávat těch gólů víc.

Pro fanouška to byl podobný zápas jako se Slavií. Vnímal jste dnes nějaký rozdíl oproti extralize?
Nemyslím si. Pro mě to bylo podobně jako derby. Hrál se takový ne moc pěkný hokej pro diváky, hodně se bruslilo a moc šancí taky nebylo. I trenér se nás snaží připravit na každý zápas stejně. Málo gólů, to pro fanoušky určitě není nic moc. Ale takové už zápasy v play-off jsou.

Vy jste ve třetí třetině snižoval na 1:2. Proč se nakonec nepodařilo alespoň vyrovnat?
Chtěli jsme se tlačit do brány. Trenér nám pořád říká, že máme hrát jednoduše a tlačit se dopředu, jinak ty góly nedáme. Když se budeme motat po rozích a kolem branky, tak to tam prostě padat nebude.

Příští týden vás čeká let do Švédska. Jak vnímáte šance Sparty na postup?
Je to ještě hratelné. Když vyhrajeme o gól, bude to remíza a bude se prodlužovat. Může se stát ještě cokoli, vyhrát o gól nebo o dva v Linköpingu není nic nemožného.

Vnímáte se spoluhráči jediný zástupce českého hokeje v Lize Mistrů zodpovědnost za reprezentaci Extraligy?
Snažíme se hrát to svoje. Díky tomu jsme postoupili a hrajeme dobře i v lize. Když se toho budeme držet, máme šanci postoupit a ještě dojít daleko.