11. 8. 2009 Lucie Strouhová

Lukáš Bolf sestřelil bývalého chlebodárce dvěma body

Brankou a asistencí se na třetím vítězství Sparty podílel obránce Lukáš Bolf, jenž v Českých Budějovicích dva roky působil. Vytáhlý zadák patří mezi hráče, kteří se snaží vybojovat si místo v základní sestavě Pražanů.

Lukáš Bolf je hokejovým cestovatelem, ovšem jeho kroky se už několikrát vrátily do Sparty. Nejdříve jako patnáctiletý bojoval v dorostu a juniorech, o dva roky později se přes krátké angažmá ve Finsku do Holešovic vrátil. Potřetí namířil do hlavního města ze zámoří, znovu hrál za juniory, tentokrát už v sezóně 2005/06 okusil i nejvyšší soutěž mužů. Po deseti zápasech odešel válčit za Vsetín.

Lukáš Bolf

V rudém dresu se po více než dvou letech objevil v loňské sezóně, jako výpomoc na tři utkání. Letošní léto dalo Bolfovi další naději výrazně se prosadit do Hynkova celku. Zdá se, že čtyřiadvacetiletý obránce tentokráte vzal svoji šanci za pačesy. Ve třetím přípravném utkání na ledě Českých Budějovic zazářil, když si připsal branku a asistenci.

„Určitě jsem spokojený, sám se sebou i s kvalitou utkání. Hodně se bruslilo, utkání mělo náboj a hrálo se do těla. Takové zápasy mi vyhovují,“ spokojeně vyprávěl rodák z Vrchlabí, který našel recept na gólmana Turka ve čtyřiadvacáté minutě.

„Edu znám dobře, tentokrát jsem se ale na něj nesnažil vyzrát nějakou fintou. Kluci vyjeli dopředu, přijel jsem nikým nekrytý z druhé vlny a puk se odrazil přímo ke mně… z jedničky jsem to narval do brány,“ smál se Bolf, který v Českých Budějovicích dva roky působil. Situaci u první branky však neměl snadnou. „Puk mi skákal, věděl jsem, že mám dost času, tak jsem ho nechal padnout a neunáhlil se. Pak jsem jen zamířil k tyči,“ vracel se obránce k první brankové situaci.

Také u druhého zásahu Pražanů byl hokejista, jenž se snaží trenéra Hynka přesvědčit o svých kvalitách. Tentokrát asistoval Hrdelovi a Sparta šla znovu do vedení. Devět minut před koncem však o hubený náskok přišla, Bolf byl i tentokrát na ledě. „Budějovicím nic nezbylo, než všechny síly vrhnout do útoku. Několik střídání za sebou měly tlak a z toho jsme dostali branku,“ krčil rameny nadějný hráč.

Přesto nakonec brala Sparta dva body za výhru v nastaveném čase. Vítězství ve skupině ještě není ztraceno, porazit však musí prvoligové soupeře z Chomutova a Hradce Králové. „Nechtěl bych je podcenit. Chomutov má ambice, bude se chtít vytáhnout. Nebude to méně kvalitnější utkání než s extraligovými soupeři. Jdeme zápas od zápasu a chceme samozřejmě vyhrát,“ prozrazuje na závěr dřívější reprezentant do osmnácti i dvaceti let.