1. 8. 2023 Petr Pavlík

Lajunen: Sparta má v Evropě velké jméno

V červnu se útočník Jani Lajunen stal šestou letní posilou, která se na začátku týdne poprvé hlásila v Praze. „Jsem tady teprve krátce, ale je skvělé být konečně s klukama na ledě. Oba tréninky měly vysoké tempo,“ přiznal zkušený Fin před novináři po druhém úterním tréninku.

Jaký máš po prvních trénincích dojem?
Oba tréninky měly vysoké tempo, každý skvěle bruslí a máme spoustu šikovných hokejistů. Cítil jsem se dobře. Byl to teprve druhý trénink, ale je skvělé být konečně s klukama na ledě.

Co od působení u nás v Praze očekáváš?
Sparta má v evropském hokeji velké jméno. Je to pro mě šance si zahrát v další soutěži a porovnat se s jinými hráči. Jsem šťastný, že mohu ve Spartě být. Je to klub s velkou historií a skvělými hráči, navíc jsem si proti ní několikrát i zahrál a vždycky to byly dobré zápasy.

Už sis stihl udělat obrázek o našem týmu a představu o české extralize?
Věřím, že máme silný tým. Extraligu popravdě tolik neznám, ale čeká nás velmi náročná sezona. Musíme se na ni dobře připravit a věřím, že ji zvládneme a budeme úspěšní.


Láká tě, že má náš tým vysoké cíle?
Samozřejmě! Každý chce vyhrávat a celý náš tým není výjimkou. Musíme makat každý den, abychom na naše cíle dosáhli.

Už jsi v kabině pochytil nějaká česká slovíčka?
Přiznám se, že ještě žádná neumím. Rychle se ale nějaká slovíčka a věty naučím. (usmívá se) Na tréninku mi zatím překládají kluci, kteří jsou ve všem velmi nápomocní.

A co Praha a česká kuchyně s českým pivem?
Vyzkoušel jsem zatím jen české jídlo, pivo ještě ne. Jsem tu jen pár dní, ale věřím, že si Prahu brzy projdu a seznámím se s ní. Těším se na to!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!