18. 11. 2018 Robin Mana

Kudrna: Po vyrovnání jsme měli uklidnit hru

Ani druhý domácí zápas po reprezentační pauze nevyšel Spartě podle jejích představ. Svěřenci kouče Kruppa sice dokázali stáhnout tříbrankový náskok soupeře, ale Olomouc ve třetí třetině dokázala vedení opět navýšit a závěrečné snížení při hře bez brankáře už na bodový zisk nestačilo. Přestřelku s Hanáky hodnotil útočník ANDREJ KUDRNA, který si připsal gól a asistenci.

Andreji, soupeře jste pustili do třígólového vedení, podobně jako v pátek v Chomutově. Čím si to vysvětlujete?
Myslím, že od začátku jsme hráli lépe než v Chomutově, ale výsledkově to nakonec vypadalo stejně. Po vyloučení Dujsíka jsme do toho šli po hlavě a podařilo se nám vyrovnat, ale pak jsme z ničeho dostali tři slepené góly a úplně vypadli z role. Takhle se vyhrávat nedá.

Mohla nějak zapůsobit právě vysoká prohra z Chomutova?
To si nemyslím, zápas jsme se snažili hodit za hlavu a podle mě jsme naopak byli do zápasu zdravě nabuzeni. Ale ten výkon nebyl takový, jaký měl být, takže jsme zůstali bez bodu.

Přitom se vám podařilo vyrovnat a vypadalo to, že jste na koni a nadechujete se k obratu...
Chtěli jsme to moc otočit, ale to nás asi stálo zápas. Měli jsme tam na to i šance, ale možná jsme měli puk víc podržet a uklidnit hru. Jeden gól, co jsme pak dostali, byl i hodně smolný a pak už jsme se nedokázali zvednout.

2 (1+1)
Taková je bilance ANDREJE KUDRNY v utkání s Olomoucí.

Tento víkend se výsledkově nepovedl. V čem jsou teď ty největší herní potíže?
Těžko říct. To si určitě rozebereme, ale nemá cenu se moc otáčet dozadu. My se musíme soustředit na to, co je před námi. Máme teď pár dní na to, abychom dobře potrénovali a v pátek nás čeká další zápas ve Zlíně, kde musíme tuhle špatnou sérii ukončit.

Budete se asi chtít soustředit hlavně na dobrý nástup do zápasu....
Určitě. I když sám nevím, čím to je, že se nám ty úvody nedaří. Bavíme se o tom dennodenně, kdyby to šlo změnit z minuty na minutu, tak už to samozřejmě dávno změníme. Určitě na tom ale budeme pracovat.

Byl jste u obou přesilovkových gólů a při tom prvním jste tam dostal do žeber. To vás asi zdravě naštvalo, ne?
Při přesilovkách je to v předbrankovém prostoru vždycky nabité. Práce beků je, aby nám to tam co nejvíc znepříjemňovali, a to prostě člověk nějakou tu ránu schytá. Ale nebylo to nic velkého.

Je to o tom, že si taky musíte říct něco mezi sebou vy hráči, nejen trenéři?
My to samozřejmě probíráme v kabině, víme všichni dobře co máme dělat, jen se nám to zatím nedaří přenést i na led. Ale věřím, že se to brzo otočí v náš prospěch.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!