22. 1. 2021 Petr Pavlík

Kudrna: Cenná výhra, odveta byla náročnější

Sparťané se v odvetném utkání na brněnském ledě prosadili celkem čtyřikrát! Druhý gól našeho týmu měl na svědomí rychlonohý útočník ANDREJ KUDRNA, jenž se blýskl svou krásnou gólovou střelou na vzdálenější tyčku. „Máme za sebou velice náročné utkání proti kvalitnímu soupeři. Zápasy s Brnem jsou pokaždé velmi vyhecované, neustále jsou k vidění duely, které mají obrovský náboj,“ pochvaluje si zkušený forvard, který v Brně odehrál svůj třístý zápas v našem dresu.

V Brně se nám po velkém boji podařilo vybojovat cenné tři body. Jaký to byl zápas?
Máme za sebou velice náročné utkání proti kvalitnímu soupeři. Zápasy s Kometou jsou pokaždé velmi vyhecované, neustále jsou k vidění duely, které mají obrovský náboj. Jelikož jsme tu hráli poměrně nedávno, o to víc byla odveta náročnější. Makali jsme šedesát minut, za tříbodové vítězství jsme samozřejmě moc rádi. Věřím, že nás výhra nakopne do další fáze sezony.

Připravovali jste se speciálně na elitní brněnskou formaci?
Víme, že jejich první lajna hraje velice dobře, dělá spoustu bodů. Všichni to jsou rozdíloví hráči. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo ubránit jejich přesilovku. To nás povzbudilo ještě víc. Před zápasem proběhla příprava, nicméně my se musíme obecně soustředit na celý soupeřův tým.


V Brně jsme nevyhráli devět zápasů v řadě za tři body. Cítíte v kabině velkou úlevu?
Ano. Věděli jsme, že s Kometou máme určitou negativní sérii. Chtěli jsme ji už konečně zlomit. Věřím, že od této chvíle nabereme správný směr a nastartujeme novou šňůru v náš prospěch.

Už v duelu proti Českým Budějovicím trenéři proházeli jednotlivé útoky. Vypadá to, že změny celému mužstvu hodně pomohly, je to tak?
Určitě. S Motorem trenéři zkusili protočit útočné formace, což nás ohromně nakoplo. I v utkání proti Brnu jsme hráli ve stejném složení, ve kterém jsme skončili předešlý zápas. Uvidíme, jak budeme pokračovat dál. My se ale musíme soustředit na to, abychom zvládali zápasy vyhrávat v jakémkoliv složení.

Výhrou v Brně jsme udrželi první místo v tabulce. Jak si ho užíváte?
Samozřejmě je pro nás super, že jsme v tabulce i nadále první. Máme velkou motivaci se udržet na čele tabulky, jelikož si chceme vybojovat co nejlepší pozici pro vyřazovací boje. Každý zápas jedeme zkrátka na maximum.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!