27. 1. 2013 Tereza Velikovská

Krstev: Když se daří, hráč si víc dovolí

Na devátém sparťanském vítězství v řadě se zkušený obránce ANGEL KRSTEV podílel povedenou asistencí na první ze dvou tref Sachy Treilleho. Díky zisku dalších tří bodů se Sparta blíží první čtyřce, ale dvaatřicetiletý obránce krotí nadšení. "Nálada je nyní samozřejmě skvělá, ale pořád nás čeká ještě dlouhá cesta," připomíná.

V posledních zápasech máte jako obránce i útočné choutky, je to tím, že tým je celkově v pohodě a víte, že za vás spoluhráči vzadu zaskočí?
Nevím, jestli mám vyloženě útočné choutky. (úsměv) Ale každopádně, když se vyhrává, tak je to uvolněnější a hráč si dopředu víc dovolí. Takže je to určitě i v tom.

V duelu s Budějovicemi jste přihrával Sachovi Treillemu na gól po objetí Kovářovy branky. Viděl jste ho připraveného na hranici brankoviště, nebo spíš periferně tušil, že tam někde bude?
Abych se přiznal, tak jsem ho tam spíš tušil. Dal jsem mu to sice přímo na hokejku, ale bylo to trošku i štěstí. Věděl jsem, že tam někde je, tak jsem to házel před branku a vyšlo to ideálně.

Angel Krstev

Jaká je po devíti výhrách v řadě atmosféra v týmu, asi nemůže být jiná než výborná…
Nálada je samozřejmě skvělá, ale pořád nás čeká ještě dlouhá cesta. Začátek nám strašně moc utekl a ještě pořád po něm máme co dohánět. Musíme se pořád soustředit na každý zápas.

Jak se jde nyní do domácího zápasu po osmi výhrách v zádech?
Na začátku sezóny na nás byla deka. Dnes jsme ani nepřemýšleli o nějaké sérii a prostě jsme do zápasu šli s tím, že chceme získat před domácím publikem tři body, což se nám podařilo.

Soupeři před vámi prohrávají, takže to v současné chvíli vypadá tak, že by Sparta při současné formě možná mohla nakouknout i do první čtyřky…
V uvozovkách se to v týmu jakoby vnímá, ale my jdeme za tím splnit náš hlavní cíl. A to je umístění do šestého místa a přímý postup do vyřazovacích bojů.

Loni jste šli do play off jako vítěz základní části, tedy s největšími očekáváními ze všech stran. Bude to letos výhodnější, když budete spíše černým koněm?
To se asi ukáže až na konci sezony, podle toho, jak to dopadne. V minulé sezoně to prostě nedopadlo, ale každý ročník je jiný. Uvidíme, necháme se překvapit. (úsměv)

Jak je na tom tým se sebevědomím, musíte se i trošku krotit, když jdete do zápasu třeba s tím, že jste naposledy soupeři nastříleli devět branek?
Všichni si uvědomujeme, že každý zápas začínáme od nuly. Každý soupeř je jiný a hlavně každý zápas je jiný, takže k tomu takhle přistupujeme.

Už dochází třeba k nějakým opatrným myšlenkám na to, koho byste si přáli do čtvrtfinále?
To vůbec ne, bereme to tak, že to je ještě docela daleko a do té doby nás čeká ještě hodně zápasů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!