11. 10. 2013 Pavel Hrdina

Krejčík: Tak vysoké vítězství jsem nečekal

Obránce JAKUB KREJČÍK znal pražské derby až doteď pouze z druhé strany. Jeho premiéra proti bývalému týmu mu ale vyšla na jedničku, když jeho současný tým jednoznačně přehrál slávisty 6:0. „Vůbec jsem nečekal, že by to mohlo skončit takovým rozdílem, tipoval jsem tak 1:0. Bylo to pro mě docela překvapení,“ kroutila po zápase hlavou mladá sparťanská posila.

Ze člena aktuální druhé obranné dvojice Sparty vyzařovala bezprostředně po utkání spokojenost. „Moc jsem si to užil. Těšil jsem se na to od začátku a hokej mě bavil. O to víc díky tomu, jak to nakonec dopadlo. Vůbec jsem nečekal, že by to mohlo skončit takovým rozdílem, tipoval jsem tak 1:0. Bylo to pro mě docela překvapení,“ popisoval Krejčík svoje dojmy z prvního letošního pražského derby.

Jakub Krejčík

Uvolněnost a pohoda se ovšem projevila až po závěrečné siréně. „Před zápasem jsem byl nahecovaný a nervózní zároveň. Mísilo se to ve mně obojí na jednou. Znám tady skoro všechny kluky i prostředí.“ Napjatou atmosféru podle Krejčíka navíc umocnila první třetina, v níž Sparta z drtivého tlaku vytěžila pouze jediný gól: „ Ještě po první třetině jsme si říkali, že je škoda, že tam toho nespadlo víc. Chtěli jsme ale pořád hrát stejně, protože šancí jsme si vytvořili dost.“

Zatímco z kabiny duněla hudba a ozýval se smích, Krejčíkovým bývalým spoluhráčům do smíchu příliš nebylo. „Nedokážu to dost dobře posoudit, ale asi jim to dneska prostě nesedlo. My jsme se na to důkladně připravili, protože derby je vždycky úplně jiný hokej. I kdyby byla Slavia první a Sparta poslední, tak to bývá vyrovnané. Dneska se převalilo štěstí na naši stranu,“ krčil hráč s číslem 36 rameny na otázku, proč Slavia v zápase nepředvedla žádný oslnivý výkon.

Jakub Krejčík jako slávistický odchovanec si ovšem pořád umí představit, jaká asi byla pozápasová atmosféra v sousední šatně: „Vím, jaký pan Růžička dokáže být, takže mi jich trochu líto je. S Dominikem Furchem jsme kamarádi a přeju mu, aby se mu dařilo. Jdeme teď spolu na večeři, tak to probereme.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!